Komşusunu darp eden Halil Sezai’ye hapis şoku!

Sağlık Oca 09, 2023 Yorum Yok

Komşusu Hüseyin Meriç’i darb ettiği gerekçesiyle 3 farklı hatadan 1 Yıl 11 ay 17 gün mahpus cezasına çarptırılmasının akabinde verdiği bir konserde Meriç’e hakaret ve tehdit içeren kelamlar söylediği için müzikçi Halil Sezai Paracıkoğlu, hakkında karar açıklandı. Sezai’nin birinci duruşmada ’Hakaret’ cürmünden 4 ay 25 gün mahpus cezasına çarptırılmasına karar verildi.

Tuzla’da 67 yaşındaki komşusu Hüseyin Meriç’i darp ettiği teziyle yargılanan Halil Sezai, geçtiğimiz eylül ayında 43 gün süren bir tutukluluk süreci geçirmiş, ekim ayında görülen birinci duruşmada 1 Yıl 11 ay 17 gün mahpus cezasına çarptırılmış ve kararla Bir arada tahliye edilmişti. Anadolu 33. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya sanık Halil Sezai Paracıkoğlu ve Hüseyin Meriç katıldı. Duruşmada taraf avukatları Amade bulundu.

halil sezai şikayette bulundu

“AMACIM HAKARET ETMEK DEĞİLDİ”

Sanık Halil Sezai savunmasında, “Olay tarihinde bir konserim vardı. Konsere başlamadan Evvel gelen dinleyicilerimle kısa bir konuşma yaparım. O günde dinleyicilerimle konuşma yaptım. Müşteki ile ortamızda evvelki bir olaydan kaynaklı hasımlık bulunmaktadır. Aramızdaki Hadise yargı kademesine taşınmıştı. Bu olaydan bahsederken dinleyicilerimden biri ’boş ver abi’ halinde konuştu. Bende dinleyicime yanıt verdim. Hedefim hakaret etmek değildi. Hatasızım beraatimi talep ederim” dedi. Duruşmada Laf verilen Hüseyin Meriç, “Sanık bu Hadise öncesinde de bana yönelik toplumsal medya üzerinden birtakım aksiyonları oldu. Ben bu olayı etrafımdan duydum. Sanıktan şikâyetçiyim” formunda konuştu. 

HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

Kararını açıklayan mahkeme Halil Sezai hakkında ’Hakaret’ hatasından 4 ay 25 gün mahpus cezası ile cezalandırılmasına karar verdi.

NE OLMUŞTU?

Tuzla’da 15 Eylül 2020’de komşusunu darbettiği gerekçesiyle Halil Sezai Paracıkoğlu, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede Halil Sezai Paracıkoğlu’nun ‘Alenen hakaret’, ‘Konut dokunulmazlığını ihlal’, ‘Silahla taammüden yaralama’, ‘Silahla tehdit’ ve ‘Mala ziyan verme’ hatalarından 3 Yıl 7 ay 15 günden 13 Yıl 10 aya kadar mahpus cezası ile cezalandırılması isteniyordu.

Anadolu 12. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen birinci duruşmada Paracıkoğlu, 3 farklı cürümden toplamda 1 Yıl 11 ay 17 gün mahpus cezasına çarptırılmış ve tutuklandıktan 42 gün sonra kararla Birlikte tahliye olmuştu. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ;

İbrahim Kalın Aybüke Öğretmen ve bütün şehitler için Mağusa Limanı türküsünü seslendirdi! 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir