Kasım ayı çiçekleri nelerdir? Sonbahar mevsimi konut dekorasyonunda çiçek kullanımı

Sağlık Kas 03, 2022 Yorum Yok


Evinizin dekorasyonunda çiçeklere yer vermeyi seviyor lakin soğuyan havalar nedeniyle bu sevginizden yoksun kalmaktan korkuyorsanız kasım ayı çiçekleriyle konutunuza canlılık katabilirsiniz. Pekala Kasım ayı çiçekleri nelerdir? Kasım ayında açan çiçekler hangileridir? Bakımı epey kolay olan ve imgesiyle hayranlık uyandıran kasım ayı çiçeklerini öğrenmek için haberimizi okumaya devam edin…

Sonbahar mevsiminin en Özel dokularına konut sahipliği yapan kasım ayıyla birlikte, tabiat adeta bir renk cümbüşüne dönüşüyor. Kızılın İç ısıtan dokusuyla buluşan yanık turuncu ve parlak sarılar etrafımızı sarıp sarmalarken görsel bir şölen bizleri karşılıyor. Şayet siz de konutlarınız ve bahçelerinizde tabiatın bu samimiyetine kucak açmak isterseniz kasım ayı çiçekleriyle harika bir Görüntü oluşturabilirsiniz. Göz kamaştıran renkleri ve şık görünümleriyle sonbaharın temsilcisi haline gelen kasım ayı çiçeklerini sizler için Biricik tek araştırdık. Gelin, kasım ayının en hoş çiçeklerini Birlikte adım adım keşfedelim. 

KASIM AYI ÇİÇEKLERİ NELERDİR? Sonbahar MEVSİMİ ÇİÇEKLERİ 

Sonbahar mevsiminin nihayet ayında konutunuzu çiçeklerle süslemek ve mis kokulu bir Ömür alanına ‘merhaba’ demek isterseniz en hoş kasım ayı çiçeklerini konutunuzun dört bir yanında kullanabilirsiniz. İşte o çiçeklerden kimileri…

  • KASIMPATI

Halk arasında “krizantem” olarak da bilinen Kasımpatı, kasım ayının beğenilen çiçeği diyebiliriz. Rahmet ve rahmeti temsil eden bu gösterişli çiçek, bulunduğu ortamda adeta ‘Ben buradayım’ diyor. Hem saksı hem de bahçede çarçabuk bakabileceğiniz kasımpatı, yarı güneşli yarı gölge alanlardan hoşlanmaktadır. Ekim ayı sonlarından başlayarak kasım ayı müddetince ve hatta aralık ayı başlarına kadar çiçek açan kasımpatı, soğuğa hayli sağlamdır. 

Kasımpatı

Beyaz, kırmızı, sarı, mor, turuncu ve pembe üzere pek Fazla renkte olabilen kasımpatını ister konuklarınızı karşılaması için antrede ister kahve keyiflerinize eşlik etmesi için balkonlarda rahatlıkla tercih edebilirsiniz. 

Kasımpatı çiçeğinin renkleri

  • ÇUHA ÇİÇEĞİ 

Minicik renkli yapraklarıyla saf ve şık bir görünüme kucak açan Çuha çiçeği, göz kamaştıran bir hoşluğa sahip. Boyu 20-25 santimetrelere kadar çıkabilen ve soğuk hava şartlarına epeyce güçlü olduğu bilinen bu çiçek sırf imgesiyle değil sıhhate olan yararıyla da dikkat çekiyor.

Çuha çiçeği

Kan şekerini dengeleme, uykusuzluğu azaltma ve hatta migren hastalarını rahatlatmada Değerli bir rol üstlendiği söylenen Çuha çiçeğini kış aylarında haftada 1 Kez sulamanız kâfi olacaktır. 

Çuha çiçeğinin özellikleri

  • YILDIZ ÇİÇEĞİ 

“Dalya” ve “Dehlia” isimleriyle de bilinen Yıldız çiçeği, kasım ayında konutunuzun yıldızı olabilir. Zahmetsiz ve kolay bir formda bakılabilen bu hoş çiçek, susuzluğa hayli sağlamdır. Elinizle toprağı Denetim ettiğinizde Şayet kuru olduğunu hissederseniz çiçeği sulamanız kâfi olacaktır.

Güneş ışığına bayılan Yıldız çiçeği, yaz mevsimi boyunca güneş banyosu yaptıktan sonra sonbaharda çiçek açarak bütün ihtişamını gözler önüne serer. Size tavsiyemiz bu narin çiçeği bahçede tercih etmek yerine salon üzere odalarda kullanmanız olacaktır. 

  • SİKLAMEN

Kasım ayının vazgeçilmez çiçeklerinden biri olan Siklamen, her ne kadar narin görünse de epey kuvvetli bir çiçektir. Gölgelik yerlerden hoşlanan ve soğuklara karşı güçlü olan Siklamen, nemli ve havadar bir alanda bakılabilir. Bunun için Siklamenin bakımı için en hakikat yer mutfak olacaktır. Sulama konusunda ise çiçeğin yapraklarına su değdirmemeye İtina göstermelisiniz. 

Siklamen

  • MENEKŞE 

Kalp biçimini anımsatan yaprakları ve etkileyici rengiyle göz kamaştıran Menekşe, hafif ve güzel kokusuyla konutunuzun atmosferine farklılık katabilir. Direkt güneş ışığından hoşlanmayan bu hoş çiçeğin toprağının nemli kalması epeyce değerlidir. Sonbaharda çiçek açan Menekşe, oturma odası ya da mutfaklarda kolay bir formda bakılabilir. Balıklara aroma katmak, tatlıları renklendirmek ve içecekleri lezzetlendirmek için de kullanılan bu hoş çiçeği konutunuzun dekorasyonuna renk katmak için tercih edebilirsiniz. 

Menekşe

UNUTMAYIN HOŞ BİR konut HUZURLU ADIMLARIN BAŞLANGICIDIR!

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir