Kağıthane-İstanbul Havalimanı metro hattı kaç durak, nasıl gidilir? M11 açıldı mı?

Sağlık Oca 26, 2023 Yorum Yok

İstanbul’da ulaşıma yeni bir Nefes getiren Kağıthane-İstanbul Havalimanı metro çizgisi, geçtiğimiz günlerde hizmete açıldı. İstanbul Havalimanına süratli ve pratik ulaşım imkanı tanıyan yeni metro sınırı vatandaşlar tarafından arama motorlarında süratle araştırılıyor. Pekala Kağıthane-İstanbul Havalimanı metro sınırı kaç durak, nasıl gidilir? Kağıthane-İstanbul Havalimanı metro çizgisi ne kadar? İşte ayrıntılar…

Yaklaşık 16 milyon vatandaşın ömrünü sürdürdüğü İstanbul, dünyanın önde gelen metropol kentleri ortasında yer alıyor. Kalabalık, süratli ve tempolu saatlerin akıp gittiği İstanbul’da bir yerden bir yere gitmek birden fazla Vakit zahmete dönüşebiliyor. Fakat metro, metrobüs, tramvay, dolmuş, otobüs ve Marmaray üzere birçok ulaşım ağı sayesinde vatandaşlar kolay bir halde gün içerisinde seyahat edebiliyor. nihayet olarak geçtiğimiz günlerde hizmete açılan M11 metro çizgisiyle birlikte İstanbul Havalimanına gidiş geliş sırf dakikalar içerisinde gerçekleşebilecek. İstanbulluların odak noktası haline gelen M11 metro çizgisi hakkında bilinmesi gereken ayrıntılara gelin Birlikte göz atalım. 

İSTANBUL HAVALİMANI METROSU AÇILDI MI? M11 AÇIK MI?

Herkesin heyecanla beklediği Kağıthane-İstanbul Havalimanı metro hattı, 22 Ocak 2023 tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan iştiraki ile hizmete açıldı. 

Kağıthane-İstanbul Havalimanı metro hattı

Kağıthane’den İstanbul Havalimanı’na kesintisiz ulaşım imkanı tanıyan metro çizgisinin uzunluğu toplamda 34 kilometre. İlerleyen vakitlerde Gayrettepe ve Halkalı’yı İstanbul Havalimanı üzerinden birbirine bağlamayı hedefleyen metro çizgisinin toplamda 69 kilometre uzunluğunda olması bekleniyor. 

Kağıthane-İstanbul Havalimanı metro çizgisinden kareler

İSTANBUL HAVALİMANI METROSU FİYATSIZ Mİ? İSTANBUL HAVALİMANI METRO FİYATI NE KADAR?

22 Ocak tarihinde hizmete açılan metro çizgisi 1 ay boyunca vatandaşlara fiyatsız bir halde hizmet verecek. 1 aylık mühletin sonunda metro çizgisinin fiyatı kısa mesafede 9.90 TL, en uzun orta ise 12 TL olacak.

Kağıthane-İstanbul Havalimanı metro sınırından kareler

İSTANBUL HAVALİMANI METROSU KAÇ DURAK? M11 KAĞITHANE-İSTANBUL HAVALİMANI METRO DURAKLARI VE İSTASYONLARI

İstanbul Havalimanına kolay bir biçimde ulaşım imkanı tanıyan M11 Kağıthane – İstanbul Havalimanı metro sınırı durakları listesi şu biçimdedir:

 • Gayrettepe
 • Kağıthane
 • Hasdal,
 • Kemerburgaz,
 • Göktürk,
 • İhsaniye, 
 • İstanbul Havalimanı.

İSTANBUL HAVALİMANI METROSU KAÇ DAKİKA? M11 METRO ÇİZGİSİ DURAKLARI ORTASI KAÇ DAKİKA SÜRÜYOR?

Kağıthane-İstanbul Havalimanı metro sınırında saatte 120 kilometre süratle giden araçlar kullanılmaktadır. Buna göre Kağıthane’den İstanbul Havalimanı’na 24 dakikada, Göktürk’ten 12 dakikada İstanbul Havalimanına ulaşım sağlanabilmektedir. 

Kağıthane-İstanbul Havalimanı metro sınırından kareler

KAĞITHANE – İSTANBUL HAVALİMANI METROSUNA NASIL GİDİLİR? KAĞITHANE – İSTANBUL HAVALİMANI METROSUNA ÖTEKİ SINIRLARDAN AKTARMA NASIL OLUYOR?

 1. Kağıthane-İstanbul Havalimanı metro sınırına ulaşım sağlamak için birçok ulaşım seçeneğini değerlendirebilirsiniz. İşte onlardan kimileri:
 2. Mecidiyeköy üzerinden M7 Mahmutbey metrosuna binerek 2 durak sonra Kağıthane İstasyonunda inebilirsiniz. Akabinde Kağıthane’den İstanbul Havalimanı metrosuna aktarma yapabilirsiniz.
 3. Eğer tramvay üzerinden metro çizgisine geçiş yapacaksınız Edirnekapı Tramvayının KİPTAŞ/Venezia durağında inerek M7 Mecidiyeköy metrosuna gidebilir ve buradan Kağıthane İstasyonu’nda İstanbul Havalimanı metrosuna aktarma yapabilirsiniz.
 4. Metrobüs kullanarak metro sınırına geçiş yapmak istiyorsanız metrobüste de Mecidiyeköy durağında inerek M7 Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosuna geçip oradan Kağıthane-İstanbul Havalimanı metro çizgisine aktarma yapabilirsiniz. 
 5. Son olarak Eyüp Alibeyköy Tramvayının Alibeyköy metro durağında inerek M7 Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosuna geçebilir ve buradan Kağıthane-İstanbul Havalimanı metro sınırına aktarma yapabilirsiniz.

Kağıthane-İstanbul Havalimanı metro sınırından kareler

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir