Annecocuklar.com | Annelik Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Kadir Gecesi’nin maneviyatı Kanal 7 ekranlarında!

Kadir Gecesi’nin maneviyatı Kanal 7 ekranlarında!

admin admin - - 2 dk okuma süresi
11 0

On bir ayın incisi, bin aydan iyi olan Kadir Gecesi, Kanal 7 ekranlarında karşılanıyor. Müslümanların kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’in indirildiği gecenin maneviyatı Emekli Diyanet İşleri reis Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbetleri, Ünlü hafızlardan Kur’an-ı Kerim tilaveti, dualar ve ilahi kümesinin ilahileriyle Fatih Camii’nden izleyicilere aktarılacak.

Eda edilen ibadetlerin katbekat sevaba dönüştüğü, duaların kabul olduğu Kadir Gecesi, Fatih Camii’nden gerçekleşecek olan ‘Kadir Gecesi Özel’ programıyla Kanal 7 ekranlarında ihya edilecek. Dua kapılarının gerisine kadar açıldığı, edilen tövbelerin kabul olduğu, bu kutsal gecenin huzuru; okunacak mühletler, ilahiler ve yapılacak dualarla ekrana yansıtılacak.

Kadir Gecesi

KADİR GECESİ’NİN MANEVİYATI KANAL 7 EKRANLARINDA

Necmettin Nursaçan, Kadir Gecesi’nin Müslümanlar için kıymetini ve o gece Hz. Muhammed’in neler yaşadığını canlı yayında anlatacak. Gecenin duası emekli Diyanet İşleri reis Yardımcısı Necmettin Nursaçan tarafından yapılırken Metin Çakar, Abdullah Çolak, Habip İspirli, Adem Karabey, Ahat Taşçı, Necmettin Ötün, Yusuf Yılmaz ve İstanbul Hafızlar Topluluğu Kur’an-ı Kerim tilavetleriyle gönüllerin pasını silecek. Programda ayrıyeten İlahi Kümesi seslendirecekleri ilahilerle kalplere dokunacak. 

İstanbul Fatih Camii’nin manevi ortamında gerçekleşecek olan program, gecenin kıymetini ekranlara taşıyacak. Kadir Gecesi özel programı 17 Nisan akşamı saat 20.30da Kanal 7 ekranlarında…

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir