İstanbul’da çocuklarla gezilecek yerler nereler? Sömestr tatilinde çocuklarla gidilecek yerler

Sağlık Oca 21, 2023 Yorum Yok

İstanbul’da çocuklarınızla hem eğlendiren hem de bilgilendiren bir seyahat rotası oluşturmak isterseniz sömest tatilini değerlendirebilirsiniz. Her ıslak kümesine hitap edecek macera dolu aktivitelerle sadece çocuğunuz değil siz de mükemmel bir gün geçirebilirsiniz. Pekala İstanbul’da çocuklarla gezilecek yerler nerelerdir? sömestr tatilinde çocuklarla nereye gidilir? İşte karşılıklar…

Sömestr tatilinin gelişiyle ağır ders temposuna bir müddetliğine Aralık veren çocuklarınızla birbirinden hoş aktiviteler yapabilirsiniz. Dilerseniz çocuklarınızla deniz kenarında tabiatla İç içe kahvaltı yapabilir ya da tarihte seyahate çıkabileceğiniz müzeleri keşfe çıkabilirsiniz. Her bütçeye ve zevke nazaran değişkenlik gösteren bu etkinlikler ortasında seçim yapmakta zorlanıyorsanız çocuklarınızın en hoş anılarına eşlik edecek ve güç atmasını sağlayacak en hoş rotaları sizler için derledik. Gelin İstanbul’da ailece sıkılmadan vakit geçirebileceğiniz ve çocuğunuzu Mesut edecek yerlere gelin Birlikte göz atalım.

İSTANBUL’DA ÇOCUKLARLA GEZİLECEK YERLER NERELERDİR?

Ebeveyn olduktan sonra neredeyse her aktivitemizde çocuklarımızın da Mesut olacağı seçimler yapmaya başlıyoruz. Onları Mesut edecek ve birebir vakitte cümbüşe doyacağı seyahat rotaları çizmek önceliğimiz oluyor. Çocuklarınızla İstanbul’da hem bilgilendirici hem de Şen anlar yaşayabileceğiniz yerlere gidebilirsiniz. İşte İstanbul’da çocuklarınızla kesinlikle gitmeniz gereken yerler şuralardır:

  • Madame Tussauds Müzesi
  • İstanbul Sea Life Akvaryum
  • Forestanbul
  • İstanbul İllüzyonlar Müzesi
  • Miniatürk 
  • MADAME TUSSAUDS MÜZESİ

Merkezi Londra’da yer Meydan Madame Tussauds Müzesi, dünyanın en Ünlü kentlerinde karşılaşabileceğiniz bir balmumu heykel müzesidir. 2016 yılında İstanbul’da da açılan müze, sanattan spora bilimden siyasete pek Fazla alanda Ünlü bireylerin balmumu heykellerine konut sahipliği yapıyor.

Madame Tussauds Müzesi

Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Barış Manço, Bruce Willis, Zeki Müren, Leonardo DiCaprio, Ronaldo ve Rihanna üzere pek Fazla ismin bulunduğu balmumu müzesinde adeta gerçeğinden ayırt edemeyeceğiniz heykeller sergileniyor.

Madame Tussauds Müzesinden kareler

Çocuklarınızla buraya gelerek bol bol fotoğraf çekilebilir ve çocuğunuzun bu şahıslar hakkında bilgi sahibi olmasını eğlenceli bir yolla sağlayabilirsiniz. Bilet fiyatları ise yeni olarak 2023 yılında 292,50 TL‘dir.

Madame Tussauds Müzesi Kıvanç Tatlıtuğ

  • İSTANBUL SEA LİFE AKVARYUM

Çocukları su altı dünyasında uçsuz bucaksız bir seyahate çıkaran İstanbul Sea Life Akvaryum, 1000’den Çok deniz canlısı ve tahminen de hiç tanımadığınız balık çeşitlerini görmeyi sağlıyor.

İstanbul Sea Life Akvaryum

13 farklı tıpta köpek balığına konut sahipliği yapan akvaryumun dokunma havuzlarında pek Fazla deniz canlısına dokunabilirsiniz. Ayrıyeten çocuklar için Özel tasarlanmış alanlarda, çocuklarınızın Özel aktivitelerle eğlenmesini de sağlayabilirsiniz.

İstanbul Sea Life Akvaryumdan kareler

Bayrampaşa’da yer Meydan akvaryumun şimdiki bilet fiyatları ise 2023 yılında 293,00 TL‘dir.

İstanbul Sea Life Akvaryumdan kareler

  • FORESTANBUL 

Eğer macera tutkunu bir çocuğunuz varsa onunla Türkiye’nin en Aka Aleni Meydan macera ve Faaliyet parkına gitmeye ne dersiniz! 2014 yılından beri ziyaretçilerine eşsiz anlar yaşatan Forestanbul, 6 farklı macera parkuruyla çocukların eğlenebileceği bir Meydan inşa ediyor.

Forestanbul

Çekmeköy Taşdelen Mesire alanında yer Meydan Forestanbul, çocukların Belde hayatından uzaklaşarak tabiat içerisinde Vakit geçirmesine Vakit tanıyor. Şayet buraya gelmeyi düşünürseniz etkinliklere nazaran değişkenlik gösteren bir fiyat tablosu olduğunu unutmamalısınız.

Forestanbuldan kareler

  • İSTANBUL İLLÜZYONLAR MÜZESİ

Beyoğlu’nda yer Meydan İstanbul İllüzyonlar Müzesi, çocukların en Fazla eğleneceği yerlerin başında geliyor. İllüzyonlarla kendinizi farklı bir dünyanın ortasında bulacağınız müzede yer Meydan farklı odalarda keyifli dakikalar yaşayabilirsiniz.

İstanbul İllüzyonlar Müzesi

Tepetaklak Odada inanılmaz farklı pozlar verebilir ya da Vortex tüneli, Sonsuzluk Odası, Ames Odası, Karmaşık Silindir ya da Klon masada çocuklarınızla kahkaha dolu dakikalar geçirebilirsiniz. 2023 yılında aktüel olarak tam bileti 235,00 TL‘ye ve çocuklar için 75 TL‘ye bilet satın alabilirsiniz.

İstanbul İllüzyonlar Müzesinden kareler

  • MİNİATÜRK

Çocuklarla gezilecek yerler denildiğinde nihayet olarak akla Miniatürk gelmektedir. Minyatür Türkiye Parkı ve Müzesi, ülkemizin en Değerli eser ve yapıtlarının minyatür maketlerinin sergilendiği mükemmel bir Aleni hava müzesi olarak karşımıza çıkıyor.

Minyatür Türkiye Parkı ve Müzesi

Türkiye’nin Kıymetli tarihi ve kültürel yerlerini gözler önüne seren bu yerde çocuklarınızla olağanüstü vakitler geçirebilirsiniz. 60.000 metrekarelik bir alanı kapsayan Miniatürk, dünyanın en geniş alanına kurulmuş bir minyatür parkı olma özelliğiyle ön plana çıkıyor.

Minyatür Türkiye Parkı ve Müzesinden kareler

Aslına Müsait olarak inşa edilmiş 150‘ye yakın minyatür yapı, 1/25 oranında ölçeklendirilerek Miniatürk’te sergileniyor. Burada çocuklarınızla hem tarihi yakından keşfedebilir hem de ikramlık eşya dükkanından zevkinize Müsait hediyelikler alabilirsiniz.

Minyatür Türkiye Parkı ve Müzesinden kareler

Çocuklarınızla çocukluğunuza gerçek uzanan hoş bir seyahat rotası olması dileğiyle!

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir