Annecocuklar.com | Annelik Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. İsmail Hacıoğlu’nun yeni projesi “49” filmi beyaz perdede

İsmail Hacıoğlu’nun yeni projesi “49” filmi beyaz perdede

admin admin - - 5 dk okuma süresi
24 0

Başrollerinde İsmail Hacıoğlu’nun bulunduğu ’49’ sineması vizyona girdi. Mehmet Canpolat’ın yapımcılığını üstlendiği sinemada Türk tarihinin destanlarla dolu süreçlerinden birini anlatılıyor. İşte gerçek bir hayat kıssasından uyarlanan ’49’ sinemasıyla ilgili bütün ayrıntılar…

Türk tarihinin perde gerisinde bırakılan destanlarla dolu süreçlerinden biri daha bomba üzere bir projeyle ak perdeye taşındı. Türklerin gücü bütün dünyaya izletilmeye devam ediyor. Mehmet Canpolat’ın yapımcılığını üstlendiği ’49’ sineması sinemaseverlerle buluştu.

’49’ SİNEMASI 20 OCAK’TA VİZYONA GİRDİ

2014 yılında Musul’a saldıran DEAŞ militanlarının Türkiye’nin Musul Başkonsolosluğu’nda vazifeli 49 Türk vatandaşını esir almasının akabinde yaşananları bahis edinen sinema ’49’ 20 Ocak 2023’te sinemaseverlerle buluştu.

İsmail Hacıoğlu

49 SİNEMASININ TANITIM FRAGMANI

49’UN ÖYKÜSÜ:

Hikayesi yaşanmış olaydan alınan projenin üzerinde yaklaşık 1 yıldır çalıştıklarını Anlatım eden Canpolat, bu destanlardan birinin üzerindeki giz perdesini aralamak ve aslında neler yaşandığını hem Türk halkına hem de bütün dünyaya anlatmak için yola çıktıklarını belirtmişti. Canpolat, sinemada Türk devlet hayatının en Kıymetli operasyonlarından birine Fer tuttuklarını Anlatım ederek “49, bir yıldan fazladır üzerinde çalıştığımız bir proje. Sinemanın çekimi için Gerekli kaideleri oluşturduk ve 5 Temmuz 2022 tarihinde İstanbul’da start verdik. İstanbul’daki üç günlük çekimlerin akabinde gruplarımız Kilise geldi. Çekimlerimiz Kilis ve Gaziantep’te 5 hafta boyunca devam edecek.” demişti.

49

Filmin başrollerinde İsmail Hacıoğlu, Hande Doğandemir, Sinan Tuzcu, Doğukan Polat, Hasan Küçükçetin ve Kerem Alışık yer alıyor.

49

49 sinemasının çekimlerine başlandı

’49’ FİLMİNİİN OYUNCU TAKIMINDA KİMLER VAR?

Filmin direktör koltuğunda Hakan İnan’ın oturduğunu lisana getiren Mehmet Canpolat, “Senaryosunda barış Erdoğan ve İlker Arslan’ın imzası var. Başrollerde ise İsmail Hacıoğlu, Hande Doğandemir, Sinan Tuzcu, Doğukan Polat, Hasan Küçükçetin ile dostu olmaktan her Vakit gurur duyduğum, Türk sıra ve sinema dalının en Kıymetli isimlerinden ehil oyuncu Kerem Alışık bulunuyor.” ifadelerini kullanmıştı.

Kerem Alışık

“MİT’İN İNCE İNCE DOKUDUĞU OPERASYON…”

Öte yandan Canpolat, basın toplantısında bu heyecan verici sinemanın konusuna da şu formda değinmişti.

“11 Haziran 2014 tarihinde Musul’u ele geçiren DEAŞ militanları, kentte faaliyetini devam ettiren Biricik yabancı misyon pozisyonundaki Türkiye Cumhuriyetinin Musul Başkonsolosluğunu basar ve içeride bulunan 49 Türk vatandaşını rehin alır. Bunun üzerine harekete geçen Türk Devleti, rehinelerin kurtarılması vazifesini ulusal İstihbarat Teşkilatına (MİT) verir ve Çabucak akabinde, MİT’in kahraman mensuplarının ince ince dokuduğu bir operasyon planı hayata geçirilir. Bu başarılı operasyon sonucunda 49 Türk rehine 100 gün sonra, burunları dahi kanamadan kurtarılır. Bu plan neydi? 100 günlük süreçte neler yaşandı? Türk rehineler, nihayet anda infaz edilmekten nasıl kurtarıldı? DEAŞ’ın bölgedeki en Değerli ismi MİT tarafından nasıl etkisiz hale getirildi? Bu gerçeklerden esinlenerek, süreci farklı bir lisanla sinema izleyicisinin beğenisine sunacağız. Sinemamız Ocak 2023te sinemalarda vizyona girecektir.”

İsmail Hacıoğlu

Eski Kilis Belediye Lideri Hasan Kara, bu filminle birlikte Türkiye Cumhuriyeti Devletinin güçlendiğinin artık Kamu ve düşmanlar tarafından da farkına varılması gerektiğine inandığını söylemiş, ayrıyeten Kilis’in bir sinema platosu olduğunun ortaya çıkmasıyla kenti Değerli bir noktaya getireceklerini de kaydetmişti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir