İsmail Ege Şaşmaz duygulandırdı: Barış Akarsu ününü insanlara yardım etmek için kullanırdı!

Sağlık Kas 18, 2022 Yorum Yok

Barış Akarsu “Merhaba” sinemasında Ünlü sanatçı barış Akarsu’yu oynayan İsmail Ege Şaşmaz, evvelki gün verdiği bir röportajda sinemaya hazırlık süreci ve meslek başlangıcının nasıl gerçekleştiğine ait çarpıcı açıklamalarda bulundu.

2007 yılında Bodrum’da geçirdiği trafik kazasıyla hayatını yitiren Ünlü sanatçı Barış Akarsu‘nun vefatının üzerinden yıllar geçse de hayranları tarafından hiçbir Vakit unutulmadı. Yardımsever kişiliği ve kuvvetli sesiyle müzik dünyasında fırtına üzere esen Ünlü müzikçinin hayatı Barış Akarsu “Merhaba” adlı sinemayla 18 Kasım’da beyazperdede izleyenlerle buluştu. 

Barış Akarsu mezarı

“BARIŞ AKARSU’YU GERÇEK MANADA SEVİYORDUM”

Başrolünde İsmail Ege Şaşmaz‘ın rol aldığı başarılı imal izleyenlerden tam not alırken Ünlü oyuncu sinema hakkında HT Stüdyo’da Habertürk‘e konuştu. barış Akarsu’ya olan hislerini lisana getiren Ünlü oyuncu “Barış’ı ucundan yakalayabildim. Kendisini gerçek manada seviyordum. Tüm müziklerini da ezbere biliyordum. Hatta senaryo geldiğinde kendi kendime “Bu şarkıyı biliyorum, bunu da biliyorum. Oh, Fazla güzel” dedim. Bir yandan da korkuyordum. Zira sonuçta müzik da söyleyecektim. Ne Mevcut ki adım üzere bildiğim müziklerle çalışmak daha rahat oldu” diyerek kelamlarına başladı. 

İsmail Ege Şaşmazın barış Akarsu sinemasından kareleri

“BARIŞ AKARSU çok PAK KALPLİ VE YARDIMSEVER BİR İNSAN”

Akarsu’nun başarılı müzik hayatının yanı Dizi Fazla hoş bir kişiliği olduğuna dikkat çeken Şaşmaz, “Barış Akarsu’nun hayatını Fazla yeterli biliyorsun. Seni en Fazla etkileyen yanı ne oldu?” sorusuna şöyle Cevap verdi:

“Sevgisi… İnsanlara olan şartsız sevgisi ve barışçıl yanı. İsmini nitekim Fazla âlâ taşıyan biriymiş. Ayrıyeten Fazla yardımsevermiş. Aileyle olan alakası esasen daima İç içe ve ailesi ona her Vakit dayanak olmuş, o denli de devam etmiş fakat alâmeti farikası şurada; insanlara karşı şartsız bir yardım var. Örneğin, bir kafede oturuyormuş, bir garsonu görüyor ve çocuğun canı sıkkın, “Neyin var?” diyor. Çocuk da “Okul parasını ödeyemedim” diyor. “Tamam kardeşim” diyor ve gidiyor. İki gün sonra çocuğa bir zarf geliyor. İçinde okulun parası var… Sonra o Nakit yatmaya devam ediyor. Lösemili bir kız çocuğu var. O kız konserine geliyor, onu konserde görüyor, gidiyor Dost oluyor. Ondan sonra onu ziyaret ediyor, Tüm bakım masraflarını karşılıyor. Bunların hepsi gerçek. Bunun üzere birçok yardımı var. Hakikaten Fazla pak kalpli ve yardımsever bir insanmış. Parayla bağlantısı yokmuş. Ününü de insanlara yardım etmek için kullanmış”

Henüz sinema için rastgele bir çalışma yokken “Barış Akarsu’nun sineması çekilse de ben oynasam” diye kalbinden geçiren Ünlü oyuncu “İlk Teklif geldiğinde havalara uçtum, “Nasıl? Nitekim mi?” dedim. Zira bu haber gelmeden yaklaşık bir Yıl Evvel içimden “Barış Akarsu’nun sineması olsa da ben oynasam” diye geçirip menajerime bu dileğimi lisana getirmiştim. İçime doğmuş üzere menajerime “Ahmet, ben barış Akarsu’yu oynamak istiyorum. Şayet o denli bir sinema olursa ben oynamalıyım” dedim. Bu sinema şimdi ortada yoktu. İçimden geçirdikten bir Yıl sonra telefonum çaldı ve “Görüşmek istiyoruz” dediler” halinde kelamlarını tamamladı. 

İsmail Ege Şaşmaz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

Doya Doya Moda’da Aka kavga! Yarışmacılar birbirinin…

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir