İbrahim Tatlıses’ten büyük destek! ‘Eylül Bebekler’ Türkiye’de öncü olacak

Sağlık Kas 09, 2022 Yorum Yok

Dokuz Eylül Üniversitesi’nin farkındalık oluşturmak emeliyle başlattığı ‘Eylül Bebekler’ projesine en Aka takviye ehil sanatçı İbrahim Tatlıses’ten geldi. Toplumsal medya hesabından paylaşımda bulunan Tatlıses “Her biri farklı bir pürüze dikkat çeken Eylül Bebekler ile bunu önlemeyi, farkındalık oluşturmayı hedefleyenlere gönülden teşekkürler” dedi.

Usta sanatçı İbrahim Tatlıses, Dokuz Eylül Üniversitesi’nin akran reddini önlemek hedefiyle farklı Mani kümeleri ve Ender görülen hastalıkları temsil eden ‘Eylül Bebekler’ isimli toplumsal mesuliyet projesine verdiği dayanakla gündeme geldi. 

Eylül Bebekler

“FARKINDALIK OLUŞTURMAYI HEDEFLEYENLERE GÖNÜLDEN TEŞEKKÜRLER”

Bedensel engelli, down sendromlu, albino üzere Türlü biçimlerde hazırlanan bebekler birinci olarak İzmir’de yer Meydan birtakım anaokullarına gönderilecek. Dokuz Eylül Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar ile bir ortaya gelen Tatlıses, bahisle ilgili toplumsal medya hesabından paylaşımda bulundu. Hotar ile çekildiği kareyi Instagram hesabından paylaşan Ünlü sanatçı “Özel ihtiyacı olan çocuklarımız, akran reddine maruz kalabiliyor. Her biri farklı bir pürüze dikkat çeken Eylül Bebekler ile bunu önlemeyi, farkındalık oluşturmayı hedefleyenlere gönülden teşekkürler” sözlerini kullandı. 

Eylül Bebekler projesi

‘Eylül Bebekler’in Birleşmiş Milletler Eğitim ilim ve Kültür Örgütü‘nün de dikkatini çektiğine işaret eden Hotar ise “İbrahim Tatlıses’e, projemizi anlattık. Kendisi çalışmalarımıza takviye kelamını verdi” diyerek İbrahim Tatlıses’e teşekkür etti. 

İbrahim Tatlıses ve Prof. Dr. Nükhet Hotar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

Acun Ilıcalı’dan İçten itiraflar: Esnaf lokantalarına bayılırım

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir