Hulusi Kentmen’in içinde ukde kalmıştı! Melek Kentmen dedesinin vasiyetini yerine getirdi

Sağlık Nis 08, 2023 Yorum Yok

Türk sinemasının unutulmaz sanatkarı Hulusi Kentmen’in yıllar evvelki vasiyetini torunu Melek Kentmen yerine getirdi. Sanat tutkunlarından ağır İlgi gören Hulusi Kentmen Tiyatrosu’nun birinci oyundan elde edilen gelir depremzedeler için kullanılacak.

Yeşilçam denildiğinde akla gelen birinci isimlerden biri olan ehil oyuncu Hulusi Kentmen, 1961 yılında kendi ismini taşıyan bir tiyatro kurmuş, lakin maddi sıkıntılar nedeniyle bir mühlet sonra tiyatrosunu kapatmak zorunda kalmıştı. 1993 yılında vefat eden ehil oyuncunun içinde ukde kalan isteğini yerine getirmek isteyen torunu Melek Kentmen, alkış toplayan bir harekete imza attı. 

Hulusi Kentmen

Hem dedesinin vasiyetini yerine getirmek hem de ismini yaşatmak istediği için Hulusi Kentmen Tiyatrosu’nu yıllar sonra tekrar kuran Melek Kentmen, tiyatroseverlerden övgü topladı. 

Hulusi Kentmen

Ferhat Uludere’nin kaleme aldığı ve Savaş Yüksel’in yönettiği “Yeşilçam Müzikali” isimli oyun, Hulusi Kentmen Tiyatrosu’nun birinci projesi olarak görücüye çıkmaya hazırlanıyor. Mayıs ayında perde açacak olan oyunun birinci gecesinden elde edilecek gelirin depremzedeler için bağışlanacağı öğrenildi.

Hulusi Kentmen Tiyatrosu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

Alp Kırşan günler sonra Antideprasan yorumuyla ortaya çıktı! Toplumsal medyada gündem oldu

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir