Annecocuklar.com | Annelik Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Hatay’da depremde hayatını kaybeden çocuklar için enkazların üzerlerine balonlar asıldı!

Hatay’da depremde hayatını kaybeden çocuklar için enkazların üzerlerine balonlar asıldı!

admin admin - - 3 dk okuma süresi
14 0

Kahramanmaraş’ta meydana gelen zelzeleden etkilenen vilayetler ortasında yer Meydan Hatay’da Ogün Abi Çocuk Derneği üyeleri, sarsıntılarda hayatını kaybeden çocuklar için herkesin dikkatini çeken bir Faaliyet başlattı.

HABERE İLİŞKİN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN İZLE

Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7,7’lik ve 7,6’lık sarsıntının en Fazla etkilenen vilayetlerinden biri de Hatay oldu. Arama kurtarma çalışmaları yavaş yavaş sona ererken, yıkılan binaların birçoklarında Amel makineleri çalışmaya başladı. Adana‘dan Antakya‘ya gelen Ogün Abi Çocuk Derneği üyeleri ise, herkesin ilgisini çeken bir çalışmaya başladı.

Hatay

“BURADA BİR SÜRÜ MELEĞİMİ KAYBETTİM”

Hayatını kaybeden çocukların bulundukları enkazları tespit eden dernek üyeleri bu enkazlara renkli balonlar astı. Derneğin kurucusu Ogün Sever Okur başlattıkları bu çalışma için “Burada bir sürü meleğimi kaybettim. Balonları, burada hayatını kaybeden çocukların ismine asıyoruz. Buradaki her bir balon, bir çocuğu temsil ediyor” ifadelerini kullandı.

“…ÇOCUKLARIN ANISINI YAŞATMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Hatay’ın her yerine bu balonları ulaştırmaya çalıştıklarını söyleyen Okur, “Hayatını kaybeden çocukların anısını yaşatmaya çalışıyoruz. Bu balonları keşke çocukların ellerine verebilseydik. Ne yazık ki çocuklarımızı kaybettik. Burası bir anaokuluydu ve binada Fazla Çok çocuk yaşıyordu. Elimizin değdiği, çocukların yaşadığı her yere, bu balonları asmayı düşünüyoruz” diye de ekledi.

Ogün Abi Çocuk Derneği

Yaşanan Aka sarsıntının birinci haftasında Adana ve Hatay’da arama-kurtarma çalışmalarında yer aldıklarını söyleyen Okur, yaşadıkları acıyı Tanım ederken şu sözleri kullandı: “Her bir çocuğun cansız vücudu, elime geldiği Vakit içimden bir kesim koptu. Herhalde şu birkaç günde 20 ıslak kadar yaşlandım. Bu acının tanımı yok. Ebeveyn ve babalarının acısını ölçmek Muhtemel değil. Herkes olağanmış üzere davranıyor lakin Istırap her gün fazlalaşıyor. Enkazlardan çocukların oyuncakları, terlikleri çıkıyor. Bu Istırap anlatılacak bir şey değil.”

Ogün Abi Çocuk Derneği

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir