Annecocuklar.com | Annelik Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Anne Sağlığı
  4. »
  5. Geçmiş travmalar nasıl düzeltilir? Travmadan kurtulmanın yolları…

Geçmiş travmalar nasıl düzeltilir? Travmadan kurtulmanın yolları…

admin admin - - 4 dk okuma süresi
22 0

Birçok bireyde görülme mümkünlüğü yüksek olan yaralanma, mevt, zelzele üzere ruhsal açıdan Değerli ve tesirli formda insanın ruhunda yaralanma bırakan travmalar insanlarda birtakım sıhhat sorunlarında nedeni olduğunu bilimsel çalışmalarla net bir formda görebiliriz. Pekala geçmiş travmalar nasıl düzeltilir? İşte travmadan kurtulmanın yolları…

Psikolojik bir biçimde yaşanılan travmalar bireyin elinde olmadan gerektiği üzere reaksiyon vermeme durumudur. Bilinçdışında gerçekleşen Laf konusu durum yaşadığı olayla Daimi Çehre yüze geliyormuş üzere hissedebilir. Ruhsal travma karşısında yaşanılan fizikî ya da duygusal ( dövülme, gasp, sevgisiz ortam, sıhhat, eğitim gibi) doğal afetler ( zelzele, sel, fırtına gibi) yangınlar, trafik kazaları ve Cenk üzere durumların etkilenmesi sonucu ortaya çıkmaktadır.

Tedavilerle hafifletilen Lakin yaraları uzun mühlet kalan ruhsal dertler uzmanlar tarafından “gözle görülmeyen yaralar” olarak isimlendirilmektedir. Çocukluk çağından başlayarak hayatımızın belirli devirlerinde de nükseden travmalar bütün hayatımızı tesiri altına alabilmekte. 

çocuklukta yaşanılan travmalar

GEÇMİŞ TRAVMA NASIL DÜZELİR?

Yaşadığınız Kötü travmaları olabildiğince kolaya indirgeyerek hatırlayın. Bu süreçte başınıza gelen olayların bir süreç olduğunu ve bir Öbür nedeni olduğunu düşünün. Şayet Ömür tecrübelerinizdeki ruhsal sorunlar geçmiyor ve hala kendinizi makus, rahatsız ve huzursuz hissediyorsanız en tesirli travma terapi formüllerinden biri olan EMDR Terapi prosedürünü hekim nezareti altında deneyebilirsiniz.

Travma

TRAVMALARDAN NASIL KURTULABİLİRİZ?

YAŞADIĞINIZ DURUMU KABULLENİN

Yaşadığınız ruhsal badireyi kabullenmemek ve durumla cebelleşmek sizi daha Fazla üzecek ve yıpratacaktır. Bahsin ciddiyetine bağlı olarak yaşadığınız durumu içselleştirmeye başladığınızda travmanız kronik hastalıklara bile yol açabilmektedir. Bu durumda yapacağınız en uygun durum olayı kabullenmektir.

Travmadan kurtulmanın yolları

UZMAN YARDIMI ALIN

Gözle görülen ya da yaşadığımız ağrılar sonucu birinci işimiz doktora gitmektir. Birtakım baş edemediğimiz travmatik olaylar karşısında uzmandan yardım almak en hakikat metotlardan biridir. bütün süreci sağlıklı bir halde atlatmanıza Yardımcı olacaktır.

Travmadan kurtulmak için uzmandan yardım alınabilir

GEÇMİŞİNİZLE BARIŞIN

Geçmişte yaşadığınız Olumsuz olayı o anki durumların koşulu gereği yaptığınızı ya da şartların o denli gerektiğini düşünün. var kurallarda elinizden gelen en gerçek kararı aldığınızı geçmiş versiyonunuzu suçlamanın, dışlamanın kendi bütünlüğünü bozacağını unutmayın. Bu yüzden geçmişinizle barışmanız travmanızı atlatma konusunda en Olumlu durumlardan biridir.

Travmadan kurtulmak için geçmişle barışmak gerekli

DUYGULARINIZI RAHAT LİSANA GETİRİN

Çevrenizden kopmamaya bu süreçte hislerinizi rahat lisana getirmeye dikkat edin. hayatınızı tekrardan yoluna sokun ve size güzel istikbal beşerlerle vakit geçirmeye İtina gösterin.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir