Expigment krem ne işe yarıyor? Expigment krem nasıl kullanılır?

Genel Eki 27, 2022 Yorum Yok

Güneş lekeleri, iltihaplı sivilcelerden kalan lekeler, siyah nokta sonrasında oluşan renk eşitsizlikleri ya da daha birçok sebepten ötürü ciltte oluşan lekeleri giderecek adeta cildin renk tonunu eşitleyen mucize krem Expigment hakkında merak edilenleri sizlerle paylaşıyoruz. Expigment krem ne işe fayda? Expigment krem nasıl kullanılır? Expigment krem fiyatı ne kadar? Expigment kremin yan tesirleri nelerdir? öğrenmek için geç kalmayın.

Expigment krem, deri bulunan cilt lekeleri, güneş yanıkları, çiller, sivilce izleri, koyu renkte lekelerin yok edilmesinde kullanılan bir eserdir. Cildinizde rastgele bir yerinde, yüzünüzde, ayaklarınızda, bacaklarınızda, kollarınızda oluşan lekeleri expigment krem ile yok edebilir, oluşan sıkıntıları ortadan kaldırabiliriz. Genelde ciltte oluşan sıkıntıları sarfiyatın bu mücizevi expigment krem doktorlar tarafında cilt kelerini gidermek için reçete ile yazılmaktadır. Expigment krem ezcanelerde 30 gramlık tüpler içerisinde satılmaktadır. Bu kremin çeşit olarak expigmint krem %2 ve expigment krem %4 olarak satışa sunulmuştur. Kremin içerisinde bulunan hidrokinon etken unsurunun yoğunluğuna nazaran krem çeşidine ayrılır. Hidrokinon deri rengini açan kremin ana unsurudur. Expigment krem %2  hidrokinon yoğunluğu 1 gramda 20 mg iken; expigment  krem %4 ise 1 gramda 40 mg’dır. Expingment krem içerisinde bulunan hidrokinon tesirini göstermesi le birlikte deriye rengini veren melanin tesiri yavaşlayarak cilt lekelerinde açılma olur. 

Expigmen krem ile yalnızca cilt lekelerinden değil sivilce izlerinden kurtulmanız mümkün. Çok tesirli bir olmasında ötürü sivilce uygun gelen kremler ortasında gösterilen bu kremi güneşli günlerde ve yaz aylarında kullanımı tavsiye edilmez. Sivilcelerinizi expigment krem ile tedavi etmek istiyorsanız sonbahar ve kış aylarını tercih ederek kullanabilirsiniz.

EXPİGMENT KREM NASIL KULLANILIR?

Krem günde 2 kez olmak üzeri günde 12 saat orta ile deriye uygulanır. Kremin uygulanacağı bölgenin pak olması çok değerlidir, daha tesirli sonuç için sıkıntılı bölge kremi kullanmadan evvel yeterlice temizlenmelidir. Kesilikle uygulanacak bölge kuru olmalıdır. Her gün sistemli olarak akşam yatmadan 2 saat evvel deride yalnızca sıkıntılı olan kısıma el ile ovalayarak sürün en az 2 dakika masaj yaparak ta kremin düzgünce yedirilmesini sağlayabilirsiniz. Expigment cilt lekesi kremi ile cilt lekeleri sıkıntılarından kurtulmak için 2 ay nizamlı kullanılması tavsiye edilir. Krem 6 ay içerisinde kesin tesir gösterecektir. Şayet birinci 2 ay içerisinde gözle görülür bir değişiklik yok ise kesinlikle krem kullanımı bırakılmalı ve hekiminize durumu danışmalısınız.

Reçete ile satılan bu kremi eczanelerden bulmanız mümkündür. Expigment krem reçete ile satılmaktadır ve kesinlikle hekiminizin bu kremi yazması gerekmektedir.

EXPİGMENT KREMİN YAN TESİRLERİ NELERDİR?

Çok tesirli bir krem olan Expigment kremin yan tesirleri kimi şahıslarda cilt tipine ve hassasiyetine nazaran reaksiyon verebilmektedir. Expigment kremin yan tesirleri ve yan tesirlerinin görülme sıklığı sırası ile;

Cilt lekesi kremi kullandıktan sonra alerjik tepkiler görülebilmektedir. Döküntü, kaşıntı, ciltte şişme, baş dönmesi, nefes almada, zorluk, deride batma hissi, kızarıklık, kuruluk.

Kremi sürdüğünü bölgede kaşıntı olması, şayet kaşıntı rahatsız edecek noktada değilse bir şey yapmanıza gerek yoktur. Kaşıntı ve kızarıklık artması durumda krem kesilmelidir.

İçi sıvı dolu kabarcıkların oluşması.

Deride çatlama.

Expigment kremin sürüldüğü bölgede mavi yada siyah renkte yoğunlaşma.

EXPİGMENT KREMİN FİYATI NEDİR?

Expigment kremi fiyatı,  kremin çeşidine nazaran değişmektedir. Expigment %2 satış fiyatı 9.40 TL’dir. Expigment %4 satış fiyatı ise 12.11 TL’dir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir