Travazol krem ne işe fayda? Travazol krem nasıl kullanılır? Travazol krem fiyatı

Genel Eki 27, 2022 Yorum Yok

Çoklukla ciltte oluşan egzama ve mantar üzere rahatsızlarda kullanılan Travazol krem son günlerde en çok arananlar listesinde. Epey merak konusu olan Travazol krem ile ilgili soruların sizler için yanıtladık. Travazol krem ne işe fayda? Travazol krem nasıl kullanılır? Travazol krem fiyatı nedir? işte karşılıklar…

Yalnızca eczanelerde satılan Travazol krem, ciltte süratle emilen ve bilhassa mantar hastalıklarının tedavisinin esas ilacıdır. Bunun yanında deride bulunan kimi bakteriyel enfeksiyonlar, alerjik durumlar, egzama ve oluşmuş iltihaplarda uygunlaştırıcı tesiri vardır. Cildinizdeki bulunan bu sıkıntılardan ötürü oluşan ağrı, yangı, sızı ve kaşıntıyı da giderir.  Krem ambalaj büyüklüğü 15 g’dır ve 1 g TRAVAZOL 10 mg izokonazol nitrat ve 1 mg diflukortolon valerat aktif unsurlarını içerir.

İzokonazol nitrat; derinin yüzeysel mantar hastalıklarının tedavisi için kullanılır. Birçok mikroba karşı tesirlidir; deımatofitlere, mayalara, maya gibisi mantarlara sebep olan organizmalara karşı da tesirlidir.

Diflukortolon valerat; derinin iltihabi ve alerjik durumlarda iltihabı önler ve kaşıntı, yanma, sızı üzere şikayetleri giderir. 

Travazol krem; Muayene olduktan sonra hekim tarafından uygun görülmedikçe mutlaka kullanılmamalıdır. Zira ilacın etken hususuna alerjiniz varsa, düzgün olması için gittiğiniz şikayetin yanına bir de alerjik tepki eklenebilir. Bakteri ve mantar hastalıklarına yeterli gelip çoğalmalarını engellediğinden, uçuk üzere virüse dayalı deri hastalıklarına âlâ gelmez. Genelde çocuklarda görülen suçiçeği, kızamık üzere hastalıklarda da kullanılması da sakıncalıdır. Bu yüzden hastalığın kaynağının saptanması gereklidir. 

Pişik tedavisinde çok başarılı ve tesirli olduğu bilinmektedir. Bir müddet cilt tarafından emildikten sonra giysinizi giymeniz tavsiye edilir. Emilirken bir kısmı hava ile temas ederek uçması, fazlasının bedene girmesine pürüz olur. Sürüldüğü bölgenin üzerini sıkı sıkı saran giysiler giyilmesinden de kaçınılmalıdır. Pamuklu olan giysilerde hava sirkülâsyonu daha kolay olduğundan tercih edilmelidir. İlaçla sürüldükten sonra giyilen giysiler ise kullanıldıktan sonra çabucak yıkanmalıdır.

TRAVAZOL KREM NASIL KULLANILIR?

Kremi kesinlikle hekiminiz size bildirdiği formda kullanmaya ihtimam göstermelisiniz. Krem günde 2 kez uygulanır. Hekiminizle koordineli bir biçimde TRAVAZOL tedavisi iltihabi yahut egzamalı deride düzgünleşme olduktan en geç 2 hafta sonra sonlandırılmalıdır. Bu, bilhassa kasık ve genital bölgelerde kullanım için geçerlidir.

TRAVAZOL KREM FİYATI

Reçete ile satılan travazol krem 20.44 TL’dir. Eczanelerden reçete ile alabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir