Annecocuklar.com | Annelik Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Evlilik kredisi başvuru şartları 2023! Yeni evlenenlere faizsiz kredi ne zaman verilecek?

Evlilik kredisi başvuru şartları 2023! Yeni evlenenlere faizsiz kredi ne zaman verilecek?

admin admin - - 2 dk okuma süresi
11 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Beyaz Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Namzet Tanıtım Toplantısı’nda duyurduğu devlet takviyeli evlilik kredisinde, yeni evlenen gençlere 150 bin lira evlilik kredisi verileceğini açıkladı. 24 ay Geri ödemesiz krediye 48 ay vade yapılacak kredi için vatandaşlar araştırma yapmaya başladı. Pekala yeni evlenenlere faizsiz kredi ne Vakit verilecek? İşte evlilik kredisi koşulları…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Gençlerimizi aile kurmaya teşvik ediyoruz. Yeni evlenen çiftlerimize evlilik kredisi vereceğiz. Aile ve gençlik bankası kuracağız. Bu banka ile gençlerimizi destekleyeceğiz. doğal gazın geliri ile destekleyeceğiz. Hibe ve teşvik programları ile yanlarında olacağız. Kuralların zorluğu imkanların kıtlığı onları korkutmasın. Ben uygulamanın başında olan bir insan olarak konuşuyorum. ” dedi. İşte evlilik kredisine dair bütün merak edilenler…

FAİZSİZ EVLİLİK KREDİSİ NE Vakit VERİLECEK?

AK Parti’nin seçim vaadi olarak dikkat çeken ayrıntılar biri ‘faizsiz evlilik kredisi’ oldu. Lakin müracaat kaideleri şimdi açıklanmadı. Ayrıyeten evlilik kredisinin ne Vakit verileceğine dair net bir tarih yok.

Seçim beyannamesinde de yer Meydan Aile Muhafaza Kalkanı Programı olarak açıklanan projenin finansmanı, memleketler arası standartlarda dijital Aile ve Gençlik Bankası kanalıyla sağlanacak.

Bu toplumsal gayeli bankanın anne gelir kaynaklarından birisinin de Karadeniz’de keşfedilen doğalgaz gelirlerinin makul bir yüzdesi olacağı belirtildi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir