Annecocuklar.com | Annelik Rehberi

  1. Anasayfa
  2. Kişiler

Kişiler

Anne Sağlığı

Uzmanı uyardı: Deprem görüntüleri kişide olumsuz duyguları ortaya çıkarıyor!

admin
0 11

Türkiye’yi vuran zelzelenin akabinde kurtarma anları ya da zelzelede meydana gelen yıkıntı imajları medyaya sık sık düşmeye başladı. Televizyonda gösterilen zelzele imgelerinin bireyde Olumsuz hisleri ani ortaya çıkardığının üzerinde duran Prof. Dr. Hüsnü Erkmen; meskeni yıkılan ve yakınlarını kaybeden insanlarda travma gözükebileceğini ve bu biçim durumlarda bireylerin tedaviye başlamaları gerektiğini söylüyor.

Anne Sağlığı

Depremde kurtarılma görüntülerine dikkat! Kötü duyguları ortaya çıkarıyor

admin
0 13

Türkiye’yi vuran sarsıntının akabinde kurtarma sahneleri ya da zelzelede meydana gelen yıkıntı imgeleri medyaya sık sık düşmeye başladı. Televizyonda gösterilen zelzele imgelerinin şahısta Üzücü hisleri ani ortaya çıkardığının üzerinde duran Prof. Dr. Hüsnü Erkmen; konutu yıkılan ve yakınlarını kaybeden insanlarda travma gözükebileceğini ve bu usul durumlarda bireylerin tedaviye başlamaları gerektiğini söylüyor.

Anne Sağlığı

Depremi yaşayan insana nasıl yaklaşılmalı? Uzmanı uyardı: Depremzedelere kurulmaması gereken…

admin
0 25

Zelzelesi yaşayan beşere nasıl yaklaşılması gerektiği hakkında ikazlarda bulunan Uzman Klinik Psikoloğu Aykut Koçak, sarsıntısı yaşayan insanlara karşı dikkatli davranılması gerektiğinin altını çizdi. Çocuklarda ve yetişkinlerde oluşan reaksiyonların olağandışı olaya olağan reaksiyonlar vereceğine değindi. Pekala, depremzedelere kurulmaması gereken cümleler nelerdir? Zelzelesi yaşayan insanlara nasıl yaklaşılmalı?