Annecocuklar.com | Annelik Rehberi

  1. Anasayfa
  2. Enkaz

Enkaz

Sağlık

Depremde hayatını kaybeden Taha Duymaz’ın hesabından yapılan paylaşımlar tepki topladı!

admin
0 12

Toplumsal medyada paylaştığı Yemek görüntülerle tanınan 19 yaşındaki toplumsal medya fenomeni Taha Duymaz, 6 Şubat’ta meydana gelen zelzelede Hatay’da yıkıntı altında kalmış ve hayatını kaybetmişti. Duymaz’ın toplumsal medya hesabından yapılan paylaşımlar ise reaksiyon çekti.

Sağlık

Meksikalı arama kurtarma görevlisi tekbirlerden etkilenip Müslüman oldu! Muhammed ismini aldı

admin
0 10

Kahramanmaraş ve 10 vilayette Aka yıkımlara neden olan zelzelelerin akabinde Türkiye’ye birçok ülkeden arama-kurtarma grubu yardıma geldi. Meksika’dan 10 Benlik arama kurtarma takımı ile Bir arada gelen Karol Jair Correa Lopez, enkazlardan sağ ulaşılan vatandaşlar çıkarılırken getirilen tekbirlerden etkilenerek İslamiyet’i seçti.

Anne Sağlığı

Akut kompartman sendromu nedir? Enkazda çıkarılanlar neden uzun kuyruklarla taşınır?

admin
0 16

Ülkemizde Acı bir sabaha uyandıran Kahramanmaraş merkezli zelzele sonucunda 10 vilayette şiddetli biçimde hissedildi. Bu süreçte zelzele enkazından çıktıktan sonra oluşan sıhhat meseleleri da dikkat çekiyor. Crush ve Kompartan sendromları ise dikkat edilmesi gereken sıhhat problemlerinden biri olarak biliniyor. Pekala, zelzele sonrasında görülen kompartman sendromu nedir?

Genel

Depremde enkaz altından çıkanlar nasıl beslenmeli? Refeeding (Yeniden beslenme) sendromu nedir?

admin
0 21

Kahramanmaraş ve Etraf vilayetlerinde gerçekleşen zelzele sonrası birçok şahıs hayatını kaybetti. yıkıntı altında kalanlar ise günler sonra çıkarıldı. Uzmanlar, Yaşanan felaket sonrası enkazda günlerce Yemek yemeden hayatta kalan insanların yine beslenme sendromu yaşayabileceğine dikkat çekti. Pekala sarsıntıda yıkıntı altından çıkanlar nasıl beslenmeli? İşte bütün karşılıklar:

Sağlık

Oyuncu Serhat Teoman “Oğlumu kurtardı” diyen depremzede için açıklama yaptı

admin
0 13

Merkez üssü Kahramanmaraş olan zelzelelerin akabinde Türkiye Biricik Yürek oldu. zelzele bölgesine giderek yıkıntı çalışmalarına iç olan birçok Ünlü İsim olurken bir depremzede, oyuncu Serhat Teoman’ın oğlunu kurtardığını argüman ederek Ünlü oyuncuya teşekkür etti. Teoman toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamayla yanlış anlaşılmayı düzeltti.

Sağlık

Kanser tedavisi görürken depremzedelere koşan Nagihan Karadere acı haberi verdi!

admin
0 12

Sarsıntı bölgelerinde yıkıntı çalışmalarına hastalığına Karşın koşa koşa giden Nagihan Karadere vefat haberini, “Tarifsiz bir Sıkıntı bu” kelamlarıyla toplumsal medya üzerinden duyurdu.