Annecocuklar.com | Annelik Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Bu yaşta bu nasıl güç! Burak Sürücü enkazın altındaki 100 saatini anlattı gözyaşları sel oldu

Bu yaşta bu nasıl güç! Burak Sürücü enkazın altındaki 100 saatini anlattı gözyaşları sel oldu

admin admin - - 4 dk okuma süresi
11 0

Hatay’da yıkıntı altında 100 saat boyunca Ömür uğraşı veren 14 yaşındaki Burak Şoför, yıkıntı altında yaşadıklarını anlattı. “Allah’a inandım sabrettim” diyerek zorlukların üstesinden geldiğini söyleyen Burak’ın kelamlarını duyanlar gözyaşlarına Yargıç olamadı. Ufacık yaşında kardeşini ve kendisini muhafazayı başaran Burak bütün Türkiye’yi gururlandırdı.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki sarsıntılardan en Fazla etkilenen bölgelerden biri Hatay oldu. Binlerce konutun yıkıldığı ve Ömür çabasının verildiği kentte arama kurtarma takımları bütün imkanları dahilinde aralıksız bir halde çalıştı. Enkazdan kurtulan her vatandaş kalbimize bir nebze su serperken zelzelenin 100. saatinde kurtarılan Burak Sürücü herkese ümit ışığı oldu. 

Burak Sürücü

Hatay Antakya’daki 9 katlı kule apartmanında yıkıntı altında kalan 6 Benlik Şoför ailesi, saatler sonra kurtarılmayı başardı. Takımların ulaştığı birinci şahıs olan 14 yaşındaki Burak Şoför, enkazın altında geçirdiği 100 saatin akabinde Toros Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Burak Şoför 100. saatte enkazdan kurtuldu

Kick Boks sportmeni olan Burak, yıkıntı altında geçirdiği uzun saatleri birinci Kez anlattı. Ufak kardeşiyle aç susuz bir formda Ömür çabası veren Burak’ın anlattıkları “Bir çocuk nasıl bu kadar kuvvetli kalabilir?” sorusuna mucize niteliğinde bir Cevap oldu.

Burak Şoför yıkıntı altında yaşadıklarını anlattı

“ÇOK SUSADIM ACIKTIM ancak İNANDIM”

“Enkazın altında birinci gün Fazla güç geçti. çok susadım ancak sabrettim ve Allah’ın müsaadesiyle oradan çıkacağıma inandım.” diyerek kelamlarına başlayan Burak şöyle konuştu:

“Kardeşimle birinci gün uyuduk. Altımda sivri taşlar vardı ve canımı Fazla acıtıyordu. Kardeşimin altında minder vardı onun içine sıkıştı. 2. gün enkazın altında güç geçti. çok susadım bunun yanında acıkmıştım ve midem ağrıyordu. Vurarak dışardakilere sesimi duyurdum. çok bağırdım, sesimi duydular ve ondan sonra bana çıkaracaklarını söylediler ben de sakinliğimi korudum.4. gün sabah saatlerinde beni enkazın altından şükürler olsun çıkardılar. Kardeşimi sakinleştirmeye çalıştım. Elimde Aka bir taş vardı onunla 3 defa vurarak kendimi gösterdim. çok Ufak bir alanım vardı, orada yaşamak Fazla sıkıntı. Bunun lakin benim halimi bilen anlar.”

Hatay zelzele

“DEVLETİME MİLLETİME GÜZEL BİR EVLAT OLACAĞIM”

İleride atlet olmak istediğini ve devletine milletine güzel bir insan olacağını vurgulayan Burak Şoför, “Beni çıkaran devletime ve milletime Fazla teşekkür ederim. Ebeveyn ve babam oradan çıksınlar Fazla Aka bir sportmen olup devletime ve milletime iyi bir evlat olacağım.” diyerek kelamlarını tamamladı. 

Hatay sarsıntıda yıkıntı altında kalan Burak Sürücü

DEPREMDE hayat KURTARAN DAVRANIŞLAR

Depremde hayat Kurtaran Davranışlar

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir