Tag

Devlet

Osmanlı’da devşirme sistemi nedir, nasıl uygulanır? Devşirme sistemi tarihi ve amacı nedir?

Sağlık May 22, 2023 Yorum Yok

Devşirme sistemi, Osmanlı devrinde Yeniçerilerin asker temini olarak kullandı metot olarak bilinir. Pekala devşirme sistemi nasıl uygulanırdı, tarihi ve gayesi nedir? İşte devşirme sistemiyle ilgili bütün ayrıntılar…

İlber Ortaylı’nın yetiştirme yurtlarıyla ilgili söylediklerine YADER’den basın açıklaması!

Sağlık Şub 28, 2023 Yorum Yok

Geçtiğimiz günlerde Ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, Baş TV’nin Youtube kanalındaki ‘Cahille Sohbeti Kestim’ programında sarsıntıda sağ olarak kurtarılan çocuklar hakkında konuştu. Ortaylı’nın “Çok kısa vakitte esirgeyici ailelerin yahut direkt doğruya evlat edinenlerin tespit edilmesi gerekiyor.” kelamları üzerine zelzele bölgelerindeki çocuklara ait Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığın bilgileri gündeme geldi.

Devlet gözlük için ne kadar para ödüyor? 2023 SGK gözlük parası ne kadar Devlet destekli gözlük

Sağlık Şub 23, 2023 Yorum Yok

Devletin vatandaşlara sunduğu seçeneklerden biri olan gözlükler için bir ölçü Nakit ödeniyor. Göz hastalığı olanlar için SGK’nın ödediği fiyat birçok şahıs tarafından merak ediliyor. Pekala devlet gözlük için ne kadar ödüyor, 2023 SGK gözlük parası ne kadar, Devlet dayanaklı gözlük nasıl alınır? İşte ayrıntılar:

Çeyiz ve Tazminat desteği?2023 çeyiz desteği ne kadar? Evleneceklere devletten 36 bin TL destek

Sağlık Şub 23, 2023 Yorum Yok

Son vakitlerde epeyce merak edilen bahislerden birisi evlenecek çiftlere devletin sunduğu Nakit takviyesi ve tazminat dayanağıdır. Hayatını birleştirmek isteyen birçok çiftin maddi nedenlerden Dolayı evlenememesi üzerine devletten Muştu geldi. Devletin sağlamış olduğu 2023 çeyiz parası ve tazminat takviyesi ne kadar, çeyiz hesabı devlet takviyesi ne kadar, çeyiz hesabı kaideleri nelerdir? İşte bütün ayrıntılar:

Ailesinin bu devlete sığındığı günleri çabuk unuttu! Farah Zeynep Abdullah’ın hadsiz sözler!

Sağlık Şub 21, 2023 Yorum Yok

Oyuncu Farah Zeynep Abdullah’ın Twitter hesabından yaptığı hadsiz paylaşımı Aka reaksiyon topladı. “Devlet ve İlah sözlerini birebir yerde görmek istemiyorum” diyen Abdullah’ın kelamlarına en hoş karşılık “Allah devletimize zeval vermesin” duasıyla vatandaştan geldi.

Bu yaşta bu nasıl güç! Burak Sürücü enkazın altındaki 100 saatini anlattı gözyaşları sel oldu

Sağlık Şub 18, 2023 Yorum Yok

Hatay’da yıkıntı altında 100 saat boyunca Ömür uğraşı veren 14 yaşındaki Burak Şoför, yıkıntı altında yaşadıklarını anlattı. “Allah’a inandım sabrettim” diyerek zorlukların üstesinden geldiğini söyleyen Burak’ın kelamlarını duyanlar gözyaşlarına Yargıç olamadı. Ufacık yaşında kardeşini ve kendisini muhafazayı başaran Burak bütün Türkiye’yi gururlandırdı.

Aile hekimliği nasıl değiştirilir? E-Devlet’ten aile hekimi nasıl değiştirilir?

Sağlık Şub 14, 2023 Yorum Yok

Aile hekimliği nasıl değiştirilir, e nabız ve e-devlet üzerinde aile hekimliği değiştir mi sorusu vatandaşlar tarafından en Fazla internette merak edilen sorulardan biri oldu. İkametgah değişikliği yaşayan vatandaşlar tarafından ve aile doktorundan şad kalmayan şahısların değiştirmek istediği ve başvurduğu aile hekimliği nasıl değiştirilir Tüm sorularınız karşılığı haberimizde: İşte aile hekimliği değiştirme teknikleri

Bimarhane nedir? Osmanlı tarihinde Bimarhaneler neyi ifade eder?

Sağlık Oca 10, 2023 Yorum Yok

Bimaristan olarak da bilinen bimarhane Farsça kökenli olup Türk devletlerinde şifahane ya da tımarhane olarak kullanılırdı. Pekala Osmanlı Devleti’nde bimarhanelere neden muhtaçlık duyulurdu? Bu haberimizde bimarhanelerin tarihiyle ilgili bütün ayrıntıları ele aldık. İşte bimarhanelerle ilgili bütün merak edilenler…