Annecocuklar.com | Annelik Rehberi

  1. Anasayfa
  2. beslenme

beslenme

Genel

Depremde enkaz altından çıkanlar nasıl beslenmeli? Refeeding (Yeniden beslenme) sendromu nedir?

admin
0 25

Kahramanmaraş ve Etraf vilayetlerinde gerçekleşen zelzele sonrası birçok şahıs hayatını kaybetti. yıkıntı altında kalanlar ise günler sonra çıkarıldı. Uzmanlar, Yaşanan felaket sonrası enkazda günlerce Yemek yemeden hayatta kalan insanların yine beslenme sendromu yaşayabileceğine dikkat çekti. Pekala sarsıntıda yıkıntı altından çıkanlar nasıl beslenmeli? İşte bütün karşılıklar:

Anne Sağlığı

Depremzede bebekler nasıl beslenmeli? Sağlık Bakanlığı’ndan ilk açıklama yapıldı

admin
0 18

6 Şubat tarihinde Türkiye’de yaşanan iki Aka zelzele sonrası yıkıntı altından çıkarılan binlerce Ebeveyn ve yenidoğan bebekler bütün ülkeye ümit ışığı oldu. Günlerdir yıkıntı altında kalıp beslenemeyen bebekler için sıhhat Bakanlığı’ndan birinci İzah geldi. Pekala depremzede bebekler nasıl beslenmeli? Anneler bebeğini emzirmeye devam etmeli mi? İşte sıhhat Bakanlığı’ndan gelen birinci açıklama…

Genel

Afet durumunda (depremde) beslenme nasıl olmalı?

admin
0 24

Günlük hayatı kesintiye uğratan zelzele, sel, yangın üzere olağandışı durumlarda, birçok kişinin atladığı Lakin vücudumuz için en Değerli şartlardan biri olan sağlıklı beslenme Aka bir değere sahiptir. Pekala, afet durumundan sonra nasıl beslenmeliyiz?

Genel

Nilay Keçeci ile kış depresyonuna girmeden zayıfla!

admin
0 18

Kış mevsimi, diyet için en İdeal vakitlerden biridir; lakin ah bir de şu kış depresyonu olmasa… Bir yanda soğuk ve kasvetli hava bir yanda halsizlik, motivasyon düşüklüğü ile “bu devirde nasıl kilo verilir” diyenlerdenseniz Uzman Diyetisyen Nilay Keçeci Arpacı kış depresyonuna girmeden kilo müdafaanın yollarını anlatıyor. İşte ayrıntılar:

Genel

Hamilelik Döneminde Uzak Durulması Gereken Şeyler

admin
0 86

Kadınların hamilelik döneminde vitamin ve minerallerine dikkat etmesi gerekmektedir. Hamile kadınlar her istediğini yememelidir. Kilo…

Hamilelik

Hamilelikte Nelere Dikkat Edilmelidir ?

admin
0 74

Hamilelikte Nelere Dikkat Etmeliyiz ? Hamilelik döneminde ve emzirme döneminde sigarayı bırakmalı ve kesinlikle içmemeliyiz….