Enkaz altında kalan oğlunu bacağı kesilmiş halde buldu!

Sağlık Şub 24, 2023 Yorum Yok

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki zelzeleler esnasında 8 katlı binanın altında kalan Karakurt ailesinde Ebeveyn Tuğba Karakurt ve 13 yaşındaki Bedirhan Karakurt kurtulurken 17 yaşındaki Habibe Karakurt hayatını yitirdi. Gaziantep’te çalışan baba haberi alır almaz gittiği Kahramanmaraş’ta kızının Acı haberiyle yıkılırken, Bedirhan’ı 3 gün sonra hastanede bacağı kesilmiş halde buldu.

Kahramanmaraş’ta 8 katlı binanın teras katında oturan Tuğba Karakurt, 13 yaşındaki Bedirhan ve 17 yaşındaki Habibe, yaşanan şiddetli zelzelelerin akabinde yıkıntı altında kaldı. zelzele anında Gaziantep’te olan baba Mehmet Karakurt, Çabucak Kahramanmaraş’a gitti. Eşi ve çocuklarını bulmak için Aka bir gayret veren Karakurt, kızının Istırap haberiyle sarsıldı. Eşi ve oğlunun enkazdan çıkarıldığını duyan baba Karakurt, oğluna 3 gün boyunca ulaşamadı. Her yere bakan baba, tam umudunu yitirmek üzereyken Bedirhan’ı bir hastanede ayağı kesilmiş bir halde buldu.

Mehmet Karakurt ve Bedirhan Karakurt

“BİNAMIZ 8 KATLIYDI BİR ANDA YIKILDI”

Depremde sol bacağı dizden kesilen ve öteki bacağında da kırıklar olan Bedirhan Karakurt, şu sözleri kullandı:

“Deprem anında ben, annem ve ablam oturuyorduk. Ablam su içmeye kalktığında Fazla Aka bir ses yükseldi. çok korktum. Sonra bir anda konut sallanmaya başladı, ışıklar gitti. Sonra üstüme bir yük çöktü. Meskenin yıkıldığını anlamıştım. Üstümde köpük üzere bir şey vardı, onu yırtarak soluk almaya başladım. Annem, ben ve ablam birebir yerdeydik. Ablam altımızda kalmıştı. Demirlerin ortasından dışarıyı görebiliyordum. Oradaki birilerinden yardım istedim fakat kaldıramadılar betonu. Ablam telefonunu anneme verdi, annem de bana verdi, ben de yakınlarımı aradım. Babamı aradım. Babam gelene kadar beni çıkarttılar. Beni kaldırdıklarında bir ayağım yoktu. Binamız 8 katlıydı, biz teras kattaydık. Ablamı kaybettim, annem düzgün durumdadır. Köpeğim de vardı diğer odada fakat ondan haber alamadım. Bana yardım eden herkese teşekkür ederim.”

Bedirhan Karakurt

Kızının kaybıyla Aka Tasa yaşayan Mehmet Karakurt ise şöyle konuştu:

“Deprem olduğunda Gaziantep’teydim. Biz de zelzelesi ağır yaşadık. Dışarı Menfaat çıkmaz Çabucak çocuklarımı aradım. Kızımı aradım, kızımın telefonunu Bedirhan açtı. ‘Baba yetiş, biz yıkıntı altında kaldık’. Çabucak gittim, 8 bloktu site, hepsi çökmüştü. Yolda oğlumla konuşuyordum. Enkazdan kızımın cansız vücudunu çıkardım. Annesi uygundu. fakat oğlumu çıkartmışlardı. Onu bulamadım. Her yere baktım, oğlum yoktu. Kızımı defnettikten sonra oğlumu aramaya devam ettim. Tam umudumu kesmek üzereyken tekrar aramaya başladım ve 3 gün sonra Kahramanmaraş Eğitim ve Araştırma Hastanesinde buldum. Bir ayağı kesilmişti, öbür ayağında da kırıklar vardı. Kızımın acısını yaşıyordum, oğlumu görünce dünyalar benim oldu. Benim için bir teselli oldu”

Mehmet Karakurt

DEPREMDE hayat KURTARAN DAVRANIŞLAR

Depremde hayat Kurtaran Davranışlar

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir