En kolay ananas nasıl soyulur? Ananas nasıl kesilir? Ananas soymanın yöntemleri nelerdir

Sağlık Kas 14, 2022 Yorum Yok

Ananas, Özellikle nihayet yıllarda tatlılarda ve içeceklerde sevilen bir lezzetler ortasında yerini aldı. Lakin tropikal bir meyve olan ananası birden fazla şahıs kesme ve ayırmayı beceremez. nihayet devirlerde tanınan olan ve Derhal derhal her meskene giren ananas nasıl kesilir. İşte ananas kesmenin en pratik ve tesirli bir teknikleri…

Ananas, tropikal iklimde yetişen bir meyveler ortasında en tanınan olanıdır. Daha çok  Güney Amerika ülkelerinde Kosta Rika, Honduras, Meksika, Brezilya, Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Ekvator, Filipinler, Nikaragua’da yetişir. Ananas, bol ölçüde B, C ve A vitamini içerdiği için herkes tarafından çokça tüketilmesi gerekir. Bedenimize yararları saymakla bitmeyen ananas lezzetli olmasının haricinde sıhhatimiz açısından kesinlikle tüketilmesi gerekmektedir. Ananas; obezite, genel vefat, diyabet ve kalp hastalığı riskini azaltır, ayrıyeten iltihaplanma, antioksidanlar ve hastalıklarla çaba edebilen enzimler üzere bir sürü Yardımcı bileşiklerle içermektedir. Egzotik bir meyve olan ananas nasıl soyulur herkes tarafından çokça merak ediliyor. İşte ananas nasıl soyulur? Ananas nasıl kesilir? İşte ananas nasıl kesilir sorusuna en kolay ve pratik iki prosedür:

ananas nasıl soyulur

ANANAS NASIL SOYULUR?

Birinci metot: Satın aldığınız ananası birinci olarak doğrama tahtasına Yan yatırın. Ananasın kabukları kalın olduğu için şef bıçağı varsa şef bıçağı kullanın. Ananasın yeşil yapraklı olan kısım taç kısmını ve uç kısımlarını halka halinde kesin. Çıkan kalın kısımları direk çöpe atın. 

⇒ Ardından ananası dik olacak halde kabuk ve İç kısımlara kesikler atarak kesiklerinden itibaren ananası üstten aşağıya hakikat kesin.

Ananasın en değerli olan kısmı kabuklara yakın olan kısmıdır. Bu yüzden ananasın Hariç kabuklarını ayırırken Çok derin almamaya dikkat edin. Daha sonra Tüm kabuklarını soyduğunuz ananası tahtanın üzerinde Yan koyup halka biçiminde kesme sürecini yapın.

Ananasları halka formunda kesme sürecinin göz ayarı yaklaşık 1 parmak kalınlığında kesmeniz tavsiye edilir. Ananasları halka biçiminde kestikten sonra tam ortasında bulunan Misli dokulu olan kısmı kesip çıkarın. Orta kısmını çıkardıktan sonra dilediğiniz formda servis edebilirsiniz.

ananas nasıl kesilir

İYİ ANANAS NASIL SEÇİLİR?

⇒ Ananasın taze olup olmadığını koklayarak ve ananası elinize alıp dokunarak anlayabilirsiniz. Ya da ananasın rengine bakıp taze olup olmadığını anlayabilirsiniz. Ananasın tabanında yer Meydan kısmın altın renginde olması gerekiyor. 

⇒ Eğer ananas seçiminden Fazla anlamıyorsanız direk yeşil yaprakları olan ananasları tercih edebilirsiniz. Taç kısmında bulunan yaprakları elinizle çeki geliyorsa taze olduğu manasına gelir. Bu ananası gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

iyi ananas nasıl seçilir

ANANAS NASIL TÜKETİLİR?

⇒ Tropikal bir meyve olan ananası birçok farklı halde tüketebilirsiniz.

⇒ Dilerseniz direk doğrayıp meyvelerle Bir arada tüketebilir ya da blendırdan geçirerek yoğurtla Birlikte tüketebilirsiniz.

ananas nasıl tüketilir

⇒ Aynı vakitte farklı bir tat arayanlar ananasları dilimledikten sonra tavada kızartıp bu türlü tüketebilir.

⇒ Meyve salatası olarak birçok meyveyle Bir arada dilimlenerek tüketilebilir. 

ananas nasıl yenir

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir