Emine Erdoğan’dan ‘Atıktan Sanata’ aktifliğine takviye

Sağlık Eki 27, 2022 Yorum Yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, İstanbul Havalimanı’nın inşaatı sırasında oluşan atık malzemelerin sanat yapıtına dönüştürülmesini kapsayan ‘Atıktan Sanata’ aktifliğine katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, atıklardan dönüşüm üzerine yapılan çalışmalara takviye vermeye devam ediyor. Erdoğan, İstanbul Havalimanı’nın inşaatı devrinde ortaya çıkan atık malzemelerden sanat yapıtı elde etme fikriyle gerçekleştirilen “Atıktan Sanata” isimli aktifliğine katıldı. Erdoğan, aktiflik ile ilgili fotoğrafları Instagram hesabından paylaştı ve kanılarını şu sözlerle lisana getirdi:

‘Projeyle, birinci kere bir inşaat alanında, sanat atölyesi kurularak 10 ton atık ileri dönüşüme çevrildi. Değerli sanatkarlarımız “botanik”, “moda”, “heykel” ve “kullanılabilir ürün” kategorilerinde sanat yapıtları yaptılar. Bunların satışından elde edilecek gelir, toplumsal sorumluluk projelerine aktarılacak. Bundan ayrıyeten memnuniyet duydum. Attığımız her adımın tabiata maliyetini hesap etmeliyiz. Şayet tedbir almazsak, 2050’de okyanuslarda balıktan çok plastik yüzecek. Atık üretimini azaltmaya ihtimam göstermeli, ürettiğimiz atıklara da yine hayat vermeye çalışmalıyız.’

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir