Emine Erdoğan, Hatay’da depremzedelerle bir araya geldi

Sağlık Mar 24, 2023 Yorum Yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen sarsıntılardan etkilenen Hatay’da depremzedeleri ziyaret etti.

Emine Erdoğan, Katar-Türkiye Kardeşlik Konteyner Kenti’nde kalan depremzedelerle bir ortaya geldi. Biricik tek ilgilendiği depremzedelere geçmiş olsun dileklerini ileten Erdoğan, afetzedelere rastgele bir gereksinimleri olup olmadığını sordu.

Konteyner kentte bulunan, kendisinin de onursal lideri olduğu Şule Yüksel Şenler Vakfının atölyesini ziyaret eden Erdoğan, sivil cemiyet kuruluşlarının toplumsal projeleri hakkında bilgi aldı.

Erdoğan, burada, devletin ve sivil cemiyet kuruluşlarının daima Birlikte Fazla kısa vakitte yaraları saracağını söyledi.

Depremzedelerin acısını yürekten hissettiklerini belirten Emine Erdoğan, “Gerçekten daima Birlikte ağladık, İlah bir daha yaşatmasın. Bu türlü bir acıyı hiç kimse görmesin inşallah.” dedi.

Emine Erdoğan, atölyenin kıymetini anlatarak, şöyle konuştu:

“Şimdi Aka Acı yaşandı. Doğal o acılarla baş başa kalındığı vakit, insanın ruh hali maalesef hiç de düzgün olmaz. Onun için işe Yarar hale gelmeniz, meşgale edinmeniz, bir şeyler öğrenmeniz lazım. Münasebetiyle bu merkezler bu açıdan Aka bir açığı kapatacaklar inşallah. Bir şeylerle ilgilenince inşallah yavaş yavaş bu anılarından sıyrılıp geleceğe daha düzgün bakabilecekler. Ben buna inanıyorum zira hayat devam ediyor.”

Emine Erdoğan, daha sonra Hatay’da 7 Şubat’ta dünyaya gelen Ali yiğit Üreler ve ailesiyle de bir ortaya geldi.

Sahra hastanesini de ziyaret eden Erdoğan, burada da yaralı depremzedelerle buluştu.

Erdoğan, daha sonra sıhhat Bakanı Fahrettin Koca ile merkez Antakya ilçesi Büyükdalyan Mahallesi’ndeki konteyner kentte sıhhat üniteleri, yeni doğan ve emzirme ünitelerini ziyaret etti, yetkililerden bilgi aldı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir