Annecocuklar.com | Annelik Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Derya Balta uyarılara rağmen depremi hiçe sayan okula savaş açtı!

Derya Balta uyarılara rağmen depremi hiçe sayan okula savaş açtı!

admin admin - - 3 dk okuma süresi
17 0

Depremzedelere yaptığı yardımlarla gündemden düşmeyen Derya Balta, oğlunun eğitim gördüğü Florya’daki Özel bir koleje Cenk açtı. Yıllık fiyatı 200 bin TL’yi bulan Okul binasının hazırlanan rapora Karşın sarsıntıya karşı güçlendirilmediğini öğrenen Balta, Okul sahibinden aldığı “Ben de çocuğumu güvenip bu okula göndermem” karşılığı karşısında toplumsal medyadan Başkaldırı etti.

Eski futbolcu Hakan Balta‘nın eşi Derya Balta, Kahramanmaraş ve 10 vilayette tesirli olan zelzelelerin akabinde depremzedelere yaptığı yardımlarla Aka alkış toplamıştı. Bölgedekiler için aralıksız bir halde yardım kolileri hazırlayan Balta, oğlu Ömer’in gittiği Florya’daki Bahçeşehir Koleji‘yle ilgili yaptığı paylaşımla tekrar gündeme geldi. 

Derya Balta

1999 sarsıntısından Evvel yapılan Okul binasıyla ilgili İTÜ’nün üç Yıl Evvel hazırladığı rapordan haberdar olan Derya Hanım, 3 bloktan oluşan binanın rapora Karşın güçlendirilmediği bilgisine ulaştı. Rüştiye öğrencilerinin eğitim gördüğü binanın bahtına terk edildiğini ayrım eden Balta, mevzuyu toplumsal medya hesabından paylaşmadan Evvel okulun sahibi Enver Yücel‘e ulaştı.

Hakan Balta, Derya Balta ve çocukları

“SİZ BENİM YERİMDE OLSAYDINIZ GÖNDERİR MİYDİNİZ?”

Yücel’in yaz aylarında Gerekli çalışmaların yapılacağını söylemesi üzerine küplere binen Derya Balta ise “Siz benim yerimde olsaydınız çocuğunuzu o okula gönderir miydiniz?” sorusunu yöneltti. Savlara nazaran Yücel bu soruya “Hayır” cevabını vererek “Çocuklarınızı öbür semtlerdeki okullarımıza gönderebilirsiniz” dedi. Bunun üzerine daha Fazla sonlanan Derya Balta ise Ömer’i bir daha bu okula göndermeyeceğini lisana getirerek mevzuyu toplumsal medya hesabından paylaştı. Önümüzdeki Yıl yıllık fiyatının 200 Bin TL olması planlanan okulun sorumsuzluğu karşısında toplumsal medya kullanıcılarından reaksiyon gecikmedi.

Derya Balta ve Hakan Balta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

Ürdünlü keman sanatkarı Layth Sidiq Türkiye için çaldı!

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir