Annecocuklar.com | Annelik Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Depremzede çocuklar ‘TRT Gezen Sinema’ ile moral buldu!

Depremzede çocuklar ‘TRT Gezen Sinema’ ile moral buldu!

admin admin - - 2 dk okuma süresi
10 0

TRT genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı öncülüğünde TRT Gezen Sinema ile afetzede çocukların yüzü güldü. TRT Gezen Sinema Tırı da birinci gösterimini Kahramanmaraş’ta yaptı. Gezen Sinema, 11 ili de gezecek.

Türkiye’de art arda meydana gelen şiddetli zelzeleler 11 vilayetimizde yıkımlara ve can kayıplarına Sebep oldu. bütün Türkiye’nin Biricik Yürek olduğu asrın felaketinden en Fazla etkilenen çocuklar için Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema genel Müdürlüğü ile Sanat İçin Yola Çık Derneği işbirliğiyle TRT genel Müdürü Prof. Dr. Zahid Sobacı harekete geçti. TRT Gezen Sinema ile depremzede çocuklar için gösterime başladı.

TRT Gezen Sinema depremzede çocukların yüzünü güldürdü

İLK GÖSTERİM KAHRAMANMARAŞ’TA GERÇEKLEŞTİ

TRT Gezen Sinema’nın birinci durağı merkez üssü Kahramanmaraş oldu. Sobacı’nın farklı ayrı İlgi gösterdiği depremzede çocuklara animasyon sinemalara doyamadı. Öte yandan çocuklar, lisanslı çocuk eserleri ve çizgi kahramanları ile buluşmanın heyecanını yaşadı.

Zahid Sobacı depremzede çocuklarla buluştu

TRT genel Müdürü Zahid Sobacı’nın katıldığı aktiflikte çocuklar epey Mesut dakikalar yaşadı. Sobacı o anlarla ilgili fotoğrafları da toplumsal medya adresinden paylaştı.

Zahid Sobacı

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir