Çamaşır suyu kullanmadan beyazlardaki lekeler nasıl çıkar?

Sağlık Eki 27, 2022 Yorum Yok

Beyazlardaki lekeleri çıkarmak bazen güç bir durum olabilir. Birçok beyaz tişörtün renginde sararma üzere olumsuz yansımalara de yol açabilir ve kıyafetlerin bir daha kullanılmamasından ötürü keyfiniz kaçabilir. Pekala, beyazlardaki bu sorunu önlemek için çamaşır suyu yerine ne kullanılır? İşte, o karşılıklar…

Beyaz kıyafetlerdeki lekeler bay bayan birçok insanın kabusu haline gelen bir durumdur. Çabuk leke tutan beyaz kıyafetlerin çamaşır suyu üzere ağartıcı gereçlerle temizlenmesi düşünüldüğünden de güç olabilir. Rengini değiştirmeden, kıyafeti deformasyona uğratmadan beyazlar nasıl yıkanmalıdır? Beyazları ağartmak çamaşır suyundan diğer kullanılacak olan yollar neler olabilir? Merak ettiğiniz karşılıklar için haberimizin içeriğine göz atınız…

BEYAZLAR İÇİN AĞARTICI YERİNE NE KULLANILIR?

– Yağlı lekeyi suyla ıslattıktan sonra üzerine bir damla sıvı deterjan dökünüz. Deterjanı bir diş fırçası yardımıyla lekeye sürdükten sonra kıyafeti yıkamadan evvel 15 dakika bekletiniz.

 Diş fırçasını ıslatınız ve karbonat tozunun içine batırınız. Fırçayı kıyafetin üzerindeki lekenin üzerinde gezdiriniz. 15 dakika beklettikten sonra yıkama sürecini uygulayınız.

 Limon suyunu yahut beyaz sirkeyi direkt kahve, çay yahut çim lekelerinin üzerine dökünüz. Kumaşı leke etrafında yayınız ve yıkamadan evvel 15 dakika bekletiniz.

– Koltuk altındaki sararmış ter lekelerinin üzerini sofra tuzu ile ovalayınız. Üzerine bir ölçü su ek ettikten sonra macun haline gelen tuzu parmak uçlarınızla lekeye sürünüz ve yıkamadan evvel 15 dakika bekleyiniz.

– Çamaşır makinesinin suyuna bir kaşık toz oksijen temizleyici yahut 1 bardak beyaz sirke, karbonat tozu, hidrojen peroksit yahut boraks ekleyerek kıyafetlerin ağarmasında olumlu etkiyi yakalayabilirsiniz.

Bu formüllerle yıkadığınız beyaz kıyafetlerinizi ekstra ağartmak ve daha aktif bir tekniğe ulaşmak için güneşin bol olduğu bir yerde kurumalarına müsaade veriniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir