Çağla Şıkel canlı yayında göz yaşlarına engel olmadı! Depremzedeler için yapılan terapide…

Sağlık Mar 07, 2023 Yorum Yok

Hafta içi her gün canlı yayında izleyicilerle buluşan Çağla Şıkel programına doğal soluk Eğitmeni Neslihan Yavuzcan konuk oldu. Sarsıntının getirdiği ruhsal yükü azaltmak için gerçek teknik alma metotlarını anlatırken his dolu anlar yaşandı. meşhur sunucu gözyaşlarına Mani olamadı.

Fox Tv’de hafta içi her gün ‘Çağla ile Yeni Bir Gün’ programı izleyicilerle buluşuyor. Çağla Şıkel’in bu haftaki konuğu Doğal soluk Eğitmeni Neslihan Yavuzcan oldu. Ülkemizde yaşanan ‘Asrın Felaketi’ olarak nitelendirilen sarsıntıların akabinde gerçek soluk almanın ehemmiyeti vurgulandı. canlı yayında uygulamalı olarak gösterilen soluk alma formülü stüdyoda his dolu anlar yaşattı.

Çağla şıkel

“NEFES ALIŞ VERİŞLER ZIDDA DÖNMÜŞ”

“Depremzedelerin soluk alıp verişleri aksiye dönmüş” kelamları ile dikkat çeken Neslihan Yavuzcan, “Deprem anında beşerler şoka giriyor işte tam o noktada Evvel bir soluk alıp kendimizi odaklamamız lazım. Ne yapmalıyım? Nasıl ulaşabilirim? diye düşünmemiz gerekir. Göçük altında kaldıysak nasıl hayatta kalabilirim? diye düşünmemiz gerekir, Şayet kurtulduysak hayata dair sorumluluklarımızı almamız için harekete geçmeliyiz” açıklamasında bulundu.

Doğru soluk alma

GÖZYAŞLARINA Mani OLAMADILAR

Canlı yayında nasıl yanlışsız soluk alış verişi yapılması gerektiği gösterildi. Merve isimli bayanın sedyeye yatırdıktan sonra Yavuzcan, “Gücümü affediyorum, kızgınlığımı affediyorum. Ben inançtayım. Olanı olduğu üzere kabul ediyorum. Hayatta itimat içerisindeyim. Kökleniyorum ve hizalanıyorum. Gücümü hatırlıyorum” sözleriyle telkinde bulundu. Mervenin bu kelamlardan sonra ağlamasına dayanamayan Çağla Şıkel, canlı yayında gözyaşlarına Yargıç olamadı. Duygusal anların yaşandığı canlı yayında Şıkel, “O soluk aldıkça bende de bir şeyler açılmış üzere oldu.” dedi.

Çağla Şıkel

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ;

Eda Ece’den “Yasak Elma” açıklaması! “Son dönemimiz…”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir