Annecocuklar.com | Annelik Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Buhur nedir? Buhur yakmak ne işe yarar? Günlük buhuru tütsüsü nedir? Sığla buhur ne işe yarar

Buhur nedir? Buhur yakmak ne işe yarar? Günlük buhuru tütsüsü nedir? Sığla buhur ne işe yarar

admin admin - - 3 dk okuma süresi
32 0

Tütsü üzere olan ve nihayet vakitlerde ne olduğu merak edilen buhur tıpkı vakitte sığla ve günlük buhuru olarak da bilinir. Yüzyıllardır uygunlaştırıcı tesirlerinden bahsedilen buhur ne işe fayda, sığla buhur nasıl yakılır? İşte, öksürükte de kullanılan buhurun merak edilen yararları…

Buhur bir öteki ismiyle günlük buhuru ülkemizde yüzyıllardır şifa olarak kullanıyor. Birtakım yörelerde sığla buhur olarak geçen bu tütsü meskenin odasında yakılıyor. Konutun havasını da değiştirdiğine inanılan buhur ortamda bulunan Üzücü güçleri yok ettiği ve zihni rahatlattığına üzere yararları olduğuna da inanılıyor. Bir inanışa nazaran günlük sakızı ağacı sürekli yeşil kaldığı için şifalı olduğu ve konutlarda yakıldığı ve öksürük üzere güç geçen birtakım hastalıklara da güzel geldiği söyleniyor. Pekala buhur nedir, buhur yakmak ne işe fayda? İşte bir diğer ismiyle da bilinen sığla buhuru ile ilgili bilmeni gerekenler:

GÜNLÜK BUHURU (SIĞLA BUHURU) NEDİR?

Günlük buhurunun bilinen diğer ismi sığla buhurudur. Birtakım yörelerde sıklıkla kullanılan bir çeşit tütsü vazifesi gören buhur, sığla ağacı kabuğundan elde edilir. 

buhur nedir

GÜNLÜK BUHURU (SIĞLA BUHURU) NE İŞE FAYDA?

Yapılan araştırmalar buhurun kronik ülseratif kolit, inflamatuar bağırsak hastalığına yeterli geldiğini ortaya koydu. Ayrıyeten insanlarda genel gerilim düzeylerini düşürmeye Yardımcı olan buhur kimi yörelerde evlerde  ayda 1 defa konutun her odasında yakılıyor. Ortama harikulade rahatlama verdiğine inanılan buhur bir buhardınlık içinde yakarak deneyebilir tütsü üzere evlerinizde yakabilirsiniz.

Buhur nasıl yakılır

GÜNLÜK BUHURU (SIĞLA BUHURU) NASIL YAKILIR?

Kullanımı kolay olan buhurun hem kabuklarını hem de kendi tanelerini buhurdanlık içine koyarak yakabilirsiniz.

Yaktığınız kabukları ve tanelerini mesken içerisinde gezdirip buhurdan çıkan kokuyla rahatlayabilirsiniz.

Konutun her tarafına geçirdikten sonra Fazla Çok duman çıkacağı için konutu kesinlikle biraz da olsa havalandırmayı unutmayın.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir