Annecocuklar.com | Annelik Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Bob Geldof ve Green Mountain Mahler Orkestrası Türkiye ve Suriye için çaldı!

Bob Geldof ve Green Mountain Mahler Orkestrası Türkiye ve Suriye için çaldı!

admin admin - - 2 dk okuma süresi
22 0

Green Mountain Mahler Şenliği Orkestrası, Johannes Brahms’ın Ünlü ‘A German Requiem’ isimli yapıtını, Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için seslendirdi. Konser geliri depremzedelere bağışlanırken Bob Geldof gitarını yardım kampanyası kapmasına iç ettiğini açıkladı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve etraftaki 10 vilayette apansız yıkımlara neden olan şiddetli zelzeleler akabinde bütün Türkiye Biricik Yürek olarak yardım seferberliği başlattı. Bu kampanyaya Öbür ülke vatandaşlarından da takviye geldi. ABD’de yayın yapan NBC televizyon kanalının haberine nazaran; geliri Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için bağışlanmak üzere St. Michael Koleji’nde yardım konseri düzenlendi.

Bob Geldof ve Green Mountain Mahler Orkestrası Türkiye ve Suriye için çaldı!

“KONSER BAĞIŞ TOPLAMAK İÇİN DÜZENLENDİ”

Orkestra Şefi Nathaniel Lew, Alman piyanist orkestra şefi Johannes Brahms’ın yapıtını icra etmenin ve direktörün Özel bir tecrübe olduğunu belirterek, “Bu konser, insanların baloları sevdikleri yahut konsere gitmek istedikleri için değil, bağış toplamak için düzenlendi” tabirini kullandı.

Bob Geldof

Konser ile insanların bağış yapması için bir yardım davetinde bulunduklarını lisana getiren Lew, sarsıntıda Düş edilenden Fazla daha Çok acılar yaşandığını kaydetti.​​​​​​​

Ayrıca İrlandalı müzikçi ve Laf muharriri Bob Geldof da depremzedeler için gitarını bağışladığını açıkladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ;

Beşiktaş taraftarlarından manalı hareket! Depremzede çocuklar için alana oyuncak attılar

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir