Bebeğinizin Kaka Rengi Neyi Gösteriyor ?

Bebek Eyl 17, 2023 Yorum Yok

Bebekler hassas bir sindirim sistemine sahiptirler. O nedenle de emziren annelerin bu durumu göz önüne alarak bebeğini beslemesi gerekmektedir. Bebeklerin sindirimleri kendileri ile beraber gelişmeye devam eder. Bu yüzden de yediği gıdalara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Anneler sadece bebeklerinin değil aynı zamanda kendilerinin de ne yediğine dikkat ederek hareket etmesi gerekmektedir. Annelerin yediği en ufak şey sütlerine geçecek ve bebeklerin sindirim sistemlerini etkileyecektir. O nedenle aşırı gıdalardan ve endüstriyek gıdalardan uzak durmalısınız.

Bebekleriniz kaka rengi ve katılığı ne ifade etmektedir?

– Bebekteki beslenme bebeğin kakasının rengine ve sertliğine bakılarak anlaşılabilir. Bebekler yaşlarına ve beslenme türlerinin giderek katılaşması nedeniyle de sert kaka yapabilirler. Örneğin 4 haftalık bebek daha yumuşak şeyler tüketirken 10 haftalık bebek mama ile beslenebilir ve kakası daha sert olabilir.

– Annenin yediği pirinç, muz ya da havuç gibi gıdalar bebeklerin kabız olmalarına neden olur. O nedenle de bebeklerinizin kakası daha sert ve koyu çıkacaktır. Siz meyve suları ve fazla şeker tüketirseniz bebeğinizin kasları daha gevşek olacaktır.

– Eğer bebeğinizin rengi kahveden siyaha dönmüşse bebeğinizi acilen doktora götürmelisiniz. Bu durum bebekteki sindirim sistemi sorununun göstergesidir ve acilen tedavi edilmelidir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir