Annecocuklar.com | Annelik Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Bayram çikolatasındaki tehlikeye dikkat! Neyle yapıldığı şoke etti

Bayram çikolatasındaki tehlikeye dikkat! Neyle yapıldığı şoke etti

admin admin - - 2 dk okuma süresi
14 0

Ramazan bayramın gelmesiyle Birlikte vatandaşlarda alışveriş telaşı sardı. Uzmanlar, Bayramın olmazsa olmaz lezzetlerinden biri olan çikolatayı satın alırken dikkatli olunması gerektiğinde ikazda bulundu. İçerdiği glikoz ve margarin yağı nedeniyle sıhhat sıkıntılarına davetiye çıkarıyor. Ayrıntılar haberimizde:

Ramazan Bayramı öncesi yapılan alışverişte birinci sıralarda çikolata geliyor. Meskene gelen konuklara ikram etmek ya da bayram ziyaretlerinde götürmek için satın alınan çikolatalarda yapılan hile birçok kişiyi korkuttu. Kıymetli olması nedeniyle ucuz çikolata almaya kalkan bireyler olduğu için uzmanlar İzah geldi.

AMAN DİKKAT: SAĞLIĞINIZDAN OLMAYIN

çikolata alırken dikkat

İzmir’in sembol çikolatacılarından Kemal Kutucu, gerçek çikolatanın kakao yağından imal edildiğini söyleyerek, “Kokolin ise margarin yağından yapılır. Margarin yağının insan bedenine ziyanları olduğu tıbben kabul edildi. Bunu hekimler da söylüyor. Kokolin de bunlardan yapıldığı için Fazla sağlıklı ve lezzetli olmuyor. adet yerini bulsun diye onlarla geçiştirmeye çalışıyor vatandaşlar. çok almayın az alın lakin ağız tadını verecek sıhhati bozmayan şeyleri tüketin teklifinde bulunuyorum” dedi.

Gerçek çikolatayı çarçabuk anlayabilirler” Çikolata ve kokolin için ‘Biri tereyağlı pilav, biri margarinli pilav’ benzetmesini yapan Kutucu, “Kakao yağından yapılan çikolatanın lezzeti Öbür oluyor. Bunu beşerler çarçabuk anlayabilirler. Yalnızca bayram için tezgah kuran seyyar satıcılar Mevcut bir de. Vatandaşlara bunlardan alışveriş yapmamalarını öneriyorum. İşi yalnızca çikolata olan esnaftan alışveriş yapın” açıklamasında bulundu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir