‘Barış Akarsu Merhaba’ filminin gala hazırlıkları başladı!

Sağlık Kas 14, 2022 Yorum Yok

2007 yılında geçirdiği trafik kazasıyla hayata gözlerini yuman Anadolu rock müziğinin efsane ismi barış Akarsu’nun hayatının çekildiği ‘Barış Akarsu Merhaba’ sinemasının galası için hazırlıklara başlandı. Galaya, sinemanın bütün oyuncularının yanı Dizi barış Akarsu’nun babası Selahattin Akarsu ve kız kardeşi Nesrin Akarsu da katılacak.

HABERE İLİŞKİN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN İZLE

Bir Devre Anadolu rock müzikte fırtınalar estiren sesi, müzikleri ve yorumuyla milyonların gönüllerinde taht kuran barış Akarsu’nun Ömür hikayesini anlatan “Barış Akarsu Merhaba” sinemasının galası, 15 Kasım Salı akşamı Kanyon Paribu Cineverse Sinemaları’nda yapılacak.

Barış Akarsu’yu İsmail Ege Şaşmaz’ın muvaffakiyetle canlandırdığı sinemada, Almila Ada, tan Pekdemir, Hüseyin Avni Danyal, Ebru Nil Aydın, Metin Coşkun, Aslıhan Kapanşahin ve Burak Satıbol oynuyor.

Yapımcılığını Fikri Mükemmel Production ve Aytaç Medya’nın üstlendiği, direktörlüğünü Mert Dikmen’in yaptığı  sinemanın senaryosunu ise Mert Dikmen ve Can Anar kaleme aldı.

Barış Akarsu

TÜRKİYE’DE VE 23 ÜLKEDE GÖSTERİME GİRECEK

18 Kasım 2022’de Türkiye’nin yanı Dizi 10 Avrupa, 10 Ortadoğu ülkesi, Azerbaycan, Rusya ve Kazakistan’da gösterime girecek sinemanın müziklerini eser Taşkıran, Mehmet Can Erdoğan ve Can Çelebi yaptı.

İSMAİL EGE ŞAŞMAZ’DAN KUSURSUZ PERFORMANS

Filmde İsmail Ege Şaşmaz, oyunculuğu kadar sesiyle de isminden Laf ettirecek. barış Akarsu’nun hayatını izlerken duygusal anlar yaşayacak hayranları, İsmail Ege Şaşmaz’ın seslendirdiği müziklerle adeta nostaljik bir seyahate çıkacak.

Barış Akarsu Merhaba sineması 18 Kasımda sinemalarda

SES YARIŞIYLA STARLIĞA UZANAN BİR HİKAYE

29 Haziran 1979’da dünyaya “merhaba” diyen barış Akarsu’nun kıssası, müzik seyahatine istikamet veren Ereğli’deki günlerinden, ömrünün dönüm noktasını oluşturan İstanbul’daki ses müsabakasına uzanıyor. Sinema, Barış’ın “Yalancı Yarim” dizisi için bulunduğu Bodrum’da noktalanan; tamamlanamayan hayallerine, yarım kalmışlıklarına Fer tutuyor…

Barış Akarsu Merhaba sinemasının galası kanyonda yapılacak

‘TEK BİR ŞEY OL, EN GÜZELİNİ OL’

Remzi Dedesi ile balığa çıkan, tuttukları balıkları ailesiyle keyifle yiyen Ufak Barış’ın daha çocuk yaşlarda müziğe olan ilgisi, ailesinin gözünden kaçmaz. İsmini da aslında barış Manço’dan almıştır… Dedesi, İdadi mezuniyeti için ona Armağan olarak bir gitar bir de Fazla sevdiği Halikarnas Balıkçısı’nın “Aganta Burina Burinata” kitabını alır. ancak o ikramları vermeye yetmez ömrü… Dayanamaz kalbi… Barış, ne o kitabı yanından ayırır ne de dede nasihatı olan ve sinemaya de damga vuran o özlü kelamı: ”Tek bir şey ol, en uygununu ol.”

BARIŞ AKARSU’NUN AİLESİ DE GALAYA KATILIYOR…

‘Barış Akarsu Merhaba’nın galası, 15 Kasım Salı akşamı 20:00’de Kanyon Paribu Cineverse Sinemaları’nda yapılacak. Galaya, sinemanın bütün oyuncularının yanısıra, barış Akarsu’nun babası Selahattin Akarsu, kız kardeşi Nesrin Akarsu ve barış Akarsu’nun “Yalancı Yarim” dizisinde Birlikte rol aldığı sanatçı arkadaşları da katılacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir