Bakanlık kararını verdi! Nar ekşisi izlenimi veren soslara yasak geldi

Sağlık Mar 24, 2023 Yorum Yok

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yeni alınan karara nazaran nar ekşisi izlenimi veren nar aromalı sos, nar sosu, narlı sos, nar ekşili sos, nar aromalı şurup ve nar ekşili şurup üzere eserlerin Yurt içinde satışı yasaklandı.

Tarım ve Orman Bakanlığı neredeyse her konutun mutfağında sıklıkla kullanılan nar ekşisi izlenimi veren nar aromalı sos, nar sosu, narlı sos, nar ekşili sos, nar aromalı şurup ve nar ekşili şurup üzere eserler hakkında yeni bir karar aldı.

Nar ekşi soslarına Bakanlıktan yeni karar

Bakanlık tarafından hazırlanan ve Resmi Gazete’de yayımlanan ‘Türk Besin Kodeksi Yönetmeliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’e nazaran; nar ekşisine, nar, nar suyu, nar suyu konsantresi ve su dışında Öbür bir Besin bileşeni eklenemeyecek.

Nar ekşi soslarına Bakanlıktan yeni karar

Öte yandan nar ekşisi izlenimi veren nar aromalı sos, nar sosu, narlı sos, nar ekşili sos, nar aromalı şurup ve nar ekşili şurup üzere isimlerle nar ekşisi gibisi eserler Yurt içinde satılamayacak. 

Nar ekşi soslarına Bakanlıktan yeni karar

TARİH VERİLDİ

Alınan yeni kararla birlikte Yurt içinde piyasaya arzına müsaade verilmeyen eserler, 30 Haziran 2024 tarihinden sonra piyasada satışa sunulmayacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir