Bahar Kapıda bu hafta Medeniyetler Beşiği Hatay’a konuk oldu!

Sağlık Kas 19, 2022 Yorum Yok

Her hafta Türkiye’nin eşsiz köşelerini izleyenlerle Kanal 7 ekranlarında buluşturan Bahar Kapıda, bu hafta medeniyetlerin beşiği Hatay’dan rengarenk imajları izleyenlerle buluşturuyor.

Kanal 7 ekranlarının ilgiyle takip edilen seyahat programı “Bahar Kapıda”, her hafta Anadolu’nun gizli kalan köşelerini izleyenlerle buluşturmaya devam ediyor. Samimiyeti ve renkli karakteriyle Aka zevk toplayan Bahar Gelir’in sunumunu üstlendiği program bu hafta Hatay‘a konuk oldu. 

Hatay

Tarih boyunca pek Fazla devlete mesken sahipliği yapan Hatay, kültürel zenginliği ve hoşgörülü insanlarıyla yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği destinasyonlardan biri. Lezzetli mi güzel yemekleri ve göz kamaştıran görünümleriyle da dikkatleri üzerine çeken kente bu hafta konuk olan Bahar Kapıda grubu birinci olarak ünlü zeytinyağlı doğal sabunun yapılışını öğrenmek için yola koyuldu. bütün ayrıntıları izleyenlerle buluşturmayı ihmal etmeyen Bahar Gelir, akabinde keçilerin yanına giderek süt sağdı. Çoban kızın yazmasına hayran kalan Bahar Gelir, yöresel yoğurt imalinin inceliklerini ayrıntılarıyla ekranlara aktardı. 

Bahar Kapıda

Hatay’da köy ağası olmadan gezemeyeceklerini öğrenen Bahar Kapıda grubu bir sonraki durağında köy ağasının da kendilerine eşlik etmesini istedi. Hatay peynirini denemek için sabırsızlanan Gelir, uzadıkça uzayan peyniri görünce şaşkınlığını gizleyemedi. 

Bahar Gelir

Son olarak yöresel kına kıyafetlerini giyerek Hatice Abla’nın yanına giden Bahar Gelir’e Hatice Abla kayınvalidelik yapınca kahkaha dolu anlar yaşandı. Gündüz Gece takımı ise yöreye mahsus kına gecesiyle, danslarıyla Fazla renkli ve eğlenceli manzaralar kaydetti.

Bahar Kapıda Hatayda

Anadolu’nun her köşesinden hayatlar, kıssalar ve sohbetlerin ekranlara taşındığı ‘Bahar Kapıda’nın yeni kısmı her Cumartesi ve Pazar günü saat 21.15’te Kanal 7 ekranlarında…

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir