Annecocuklar.com | Annelik Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Adriana Lima’yı seçti, ortalığı karıştırdı

Adriana Lima’yı seçti, ortalığı karıştırdı

admin admin - - 2 dk okuma süresi
34 0

Ünlü Victoria’s Secret modeli Adriana Lima, FIFA tarafından “FIFA Global Taraftar Elçisi” ilan edildi. Brezilyalı modelin her ne kadar futbol tutkusu olduğu bilinse de sporla bir ilgisinin olmaması reaksiyon çekti.

Ünlü model Adriana Lima’nın FIFA tarafından “FIFA Global Taraftar Elçisi” ilan edilmesi ortalığı karıştırdı. 41 yaşındaki modelin sporla bir münasebetinin olmaması nedeniyle tenkitler artarken FIFA Lideri Gianni Infantino, kararı sonrasında, “O futbolla yaşıyor ve soluk alıyor, bu yüzden FIFA ile dünya çapındaki hayranlar ortasında eksiksiz bir ilişki olabiliyor” açıklamasını yapmıştı.

Ünlü model, dünyanın her yerinde tanıtım tertiplerine katılacak. 

Ancak Avustralya bayan grubunun eski kaptanı Moya Dodd, FIFA’nın bu kararına sessiz kalmadı. Dodd, Lima’nın defilelerden önce  kendini aç bıraktığını ve daha Evvel verdiği bir röportajda kürtajı “suç” olarak nitelendirdiğini hatırlattı. Dodd FIFA’yı “sağır” olarak nitelendirdi.

Öte yandan, diğer kesitler Lima’nın bayan futbolcuları nasıl temsil edebileceğine dair soru işaretleri olduğunu lisana getirdi. Yer Meydan tabirler ortasında Lima için “Gerçekten teşvik ettiğimiz sporda milletlerarası ödüllere sahip biri mi? Bu rol model çeşidi, kampanyanın önünde olması gereken bir Cin değildir” ifadeleri kullanıldı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir