74 yaşındaki çaycı Mehmet Çevik karga ile çay servisi yapıyor!

Sağlık Eki 28, 2022 Yorum Yok

İzmir kıyıda çaycılık yapan 74 yaşındaki Mehmet Çevik’in, 2 ay evvel bulup beslediği karga, çay tezgahından ayrılmıyor. Karga ile çaycının bu dostluğu şaşkınlığın yanı sıra hayran bırakıyor. İşte, haberin detayları…

Balçova ilçesi İnciraltı Mahallesi’nin kıyı kenarında yaklaşık 20 yıldır çaycılık yapan Mehmet Çevik, iki ay evvel tezgahına gelen bir kargayı beslemeye başlamasıyla dostluk ilgilerinin kapısını açtı. Her gün beslediği karganın yanından ayrılmadığını gören Mehmet Çevik, kargayı beslemeye devam etti.

Mehmet Çevik karga ile dostluğu hakkında,“Müşteriler çok mutlu. Gelip fotoğrafını çekiyorlar, ilgileniyorlar, seviyorlar. Papağan ya da muhabbet kuşu olsaydı bu kadar değişik olmazdı ancak karga yabani bir kuş olmasına karşın burayı meskeni üzere görmeye başladı” açıklamasında bulundu.

Devamlı müşterilerinden biri olan Müzik öğretmeni Olga Poyraz,“Kartal besleyen var, şahin besleyen var, kanarya besleyen var ancak karga olayı enteresan bir durum. Geldiğimiz vakit fotoğrafını çekiyoruz. Çocuklar burada parkta oynuyorlar, biz de bir yandan serinliyoruz ve hoş bir ortam oluyor” kelimelerini kullandı.

KARGA İLE MEHMET ÇEVİK’İN DOSTLUK ANLARI;

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir