Silverdin Krem ne işe fayda? Silverdin Krem nasıl kullanılır? Silverdin Krem fiyatı

Genel Eki 27, 2022 Yorum Yok

Günümüzde yanık ve yara kremi olarak bilinen Silverdin krem, bilinmesine rağmen yaraların ve yanığın iltihap kapmasını önlemek için sıklıkla kullanılmaktadır. Yanık ve yara için kullanılan en tesirli kremler ortasında bulunan Silverdin krem, yaraların ve yanığın iltihap kapmasını önlemek için sıklıkla kullanılmaktadır.Peki Silverdin Krem ne işe fayda? Silverdin Krem nasıl kullanılır? Silverdin Krem fiyatı nedir? öğrenmek istiyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

Silverdin krem, içerisindeki etken husus olan gümüş sülfadiazin sayesinde bakterilerin cilt yüzeyinde gelişmesini ve artmasını mahzurlar. Her türlü yara ve yanıklarda oluşan iltihaplara sebep olan bakterileri yok eder. Eczanelerde reçete ile satılan bu krem 40 gramlık kutularda ve 400 gramlık kavanozlarda reçete ile satılmaktadır. Her 1 gramı silverdin 10 mg gümüş sülfadiazin içerir. Her türlü mikrop oluşumunu engelleyen ve enfeksiyonlara sebep olan bakterileri yok eder. Yatak yaralarının neden olduğu iltihabı önler. Genel olarak hekimlerin reçete ile verdiği silverdin kremi eczanelerden reçetesiz olarak da alabilirsiniz.

SİLVERDİN KREM NASIL KULLANILIR?

Silverdin krem nasıl kullanılır sorusunun karşılığı çok kolaydır. Öncelikle hekiminizi size reçete ettiği halde kullanmaya dikkat etmelisiniz. Silverdin krem prospektüs kısmını âlâ bir biçimde okuyun. İçerisindeki etken hususa karşı alerjiniz varsa muhakkak kullanmayın ya da hekiminize danışın. Genel olarak kullanım hali ise;

Hekiminiz tarafından size nasıl reçete edildiyse o formda kullanın.

Herhangi bir yan tesirini hissettiğiniz silverdin kremin kullanımı bırakıp hekiminizi bilgilendirin.

İçerisindeki etken hususa karşı rastgele bir alerjiniz bulunuyorsa muhakkak kullanmayın.

Silverdin kremin uygulanacağı yara ve yanık olan bölgeyi öncelikle temizleyin.
Yanmış yahut yara olan meyyit deriyi ( çok büyük değilse ) alın.

İnce bir katman halinde bölgeye sürün.

Üzerine varsa tedavi hedefli kullanılan sargı bezi ile sarın. Şayet sargı beziniz yoksa steril edilmiş bir bez ile kapatın. Günlük kullanım dozu olarak da 1 kere sürmeniz kâfi olacaktır.

SİLVERDİN KREMİN FİYATI NEDİR?

Silverdin krem hem reçeteli hem de reçetesiz olarak satılmaktadır. Lakin reçeteli satıldığı vakit bir kısmı devlet tarafından karşılanmaktadır. Silverdin krem fiyatı 8.32 TL’dir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir