Oruç tutmanın cilde faydaları nelerdir? Bilimsel olarak da araştırıldı

Genel Mar 15, 2023 Yorum Yok

Vücut sıhhatine birçok yararı olan orucun, cildi güzelleştirdiğini biliyor muydunuz? Şimdiye dek yapılan araştırmalarda, oruç tutmanın Cilt sorunlarını önlediği ve Cilt kanseri riskini azalttığını ortaya çıkardı. Bilimsel olarak da araştırılan oruç tutmanın cilde yararlarını sizler için derledik. İşte orucun cilde bilinmeyen yararları…

Milyonlarca Müslümanın hasretle beklediği, 11 ayın sultanı Ramazan geldi. Uzmanlar, oruç tutmanın gövde sıhhatine olduğu kadar cilde de yararları olduğunu açıkladı. Oruç tutmak, günlük beslenme sistemimizin değişmesini sağlıyor. Uzmanlar, beslenme sistemindeki değişikliklerin akne, Cilt kanseri ve hatta cildin yaşlanmasını önleyebileceğini öne sürüyor. Oruç tutmak, kalori alımını azaltıyor ve adeta detoks tesiri yaratarak bedeni temizliyor. Sizler için oruç tutmanın cilde olan yararlarını araştırdık. 

İŞTE ORUCUN CİLDE BİLİNMEYEN YARARLARI:

  • Oruç tutmak, böbreklerin, karaciğerin ve midenin temizlenmesini sağladığı için ciltte oluşabilecek sivilcelerin önüne geçer.
  • İftardan sahur vaktine kadar kâfi ölçüde su tüketildiğinde, cildin parlak görünmesini sağlar.
  • Üzücü toksinlerden arınmış bedenin cilde tesiri Fazla fazladır. Oruç sayesinde arınan organların paklığı, cilde yansır. Böylece canlı ve dinamik bir görünüme kavuşmanıza Yardımcı olur.

CİLT KANSERİ RİSKİNİ DE AZALTABİLİR!

Oruç tutmanın cilde tesirleri hakkında yapılan öbür araştırmalarda ise, orucun Cilt ve diğer kanser çeşitlerine yakalanma riskini azalttığını ortaya çıkardı. Oruç tutmak kanser hücrelerinin azalmasına Yardımcı olabilir. Şimdilik fareler üzerinde yapılan kanser çalışması hakkında daha Çok araştırma yapılması gerektiği öne sürülse de, araştırmanın sonuçları gözden kaçırılmayacak kadar dikkat alımlı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir