Meskende hamilelik testi nasıl yapılır? Hamilelik testinde dikkat edilmesi gerekenler

Anne Sağlığı, Anne ve Bebek, Bebek, Çocuk Gelişimi, Çocuk Sağlığı, Doğum, Genel, Hamilelik, Sağlık Eki 26, 2022 Yorum Yok

Gebe olup olmadığınızı merak ediyor lakin testi uygulamaya cüret edemeyecek kadar heyecanlı iseniz, çıkan sonuç sevinç ve heyecanınızı ikiye katlayabilir! Artık çabucak hemen herkes tarafından ismi duyulmuş hale gelen hamilelik testlerinin meskende en hakikat formda nasıl yapılacağını ve bu idrar testinin haricinde öteki hangi yollarla gebe kalıp kalmadığınızı öğrenebileceğiniz usulleri sizler için sıraladık. Hamilelik için kan testi nasıl yapılrı? Hamilelik testi ne vakit yapılmalı? Meskende hamilelik (idrar) testi uygulama teknikleri…

İster planlı ister plansız olsun adet devriniz gecikeli hayli olmuşsa ve artık bedeninizde birtakım değişik belirtilere de rastlamışsanız gebe kalıp kalmadığınızdan şüphelenmeniz pek normal! Bu heyecanlı ve gerilimli bekleyişinizin olumlu ya da olumsuz olmak üzere net bir biçimde öğrenmek için eczaneden reçetesiz satın alabileceğiniz hamilelik testleriyle hakikat sonuca varabilirsiniz. Bebek sahibi olmak isteyenler ya da anne olmaya kendini şimdi hazır hissetmeyen bireyler, içlerinde kuşku uyandırıp ortada kalmaktansa merakını gidermek için meskende hamilelik testi uygulayabilir. Yapılması çok kolay olan bu testlerin ne vakit uygulanması gerektiğini ve sonucu nasıl öğrenebileceklerini sizler için araştırdık. İşte hamilelik testinin adım adım uygulanışı…

EVDE HAMİLELİK TESTİ NASIL YAPILIR?

İLK EVRE: Satın aldığınız hamilelik testi çubuğundaki idrar bölmesine idrarınızı yapın. Fakat, idrarı buraya dökmeden evvel biraz idrar akıtmış olmaya dikkat edin.

(Kimi testlerin içinde plastik idrar toplama kapları mevcuttur. Bu kaplara idrar yapıp, çubuğa aktarmak daha kolaydır.)

– Şayet testin yanında kap verilmemişse, idrar örneği talimatlarını çok uygun okumalısınız. Zira kimi hamilelik testi talimatlarında, idrar bölmesine idrarı 5 saniyeden ne daha fazla, ne de daha az yapmanız belirtilir. Bu esnada kronometreden yardım alabilirsiniz.

– Çubuktaki sembolleri üst bakacak halde çevirdiğinize emin olun.

İKİNCİ ETAP: Plastik kap olan hamilelik testini uygularken; test çubuğunun içine idrar akıtmak için damlalık kullanabilirsiniz. İdrarı 5 ila 10 saniye hamilelik testine akıtın. Kimi markalarda bu müddet daha farklı olabiliyor dikkat edin!

ÜÇÜNCÜ EVRE: Testin talimatında yazılan müddet boyunca sonucu bekleyin. Sonuç penceresi üst bakacak hizada düz yüzeye test çubuğunu yerleştirin.

Standart müddet ise; 1 ila 5 dakika ortasıdır.

DÖRDÜNCÜ KADEME: Sonuçları denetim edin. Talimat kısmında yer alan sembollerin manalarına bakın ve hangi işaretlerin müspet manaya geldiğini öğrenin.

– Testin ekran bölmesinde tek kırmızı çizgi çıkarsa, hamilelik durumu negatiftir. Şayet iki kırmızı çizgi çıkarsa gebesiniz demektir. Lakin, bu bahsedilenlerden hiçbiri yoksa yeni bir test ile tekrar uygulamalısınız.

HAMİLELİK TESTİ NE VAKİT YAPILMALI?

Evde yapacağınız bu testi adet gecikmesi olduğu vakit gecikmeden 14 güm içinde uygulayınız…

KAN TESTİ İLE HAMİLELİK BELİRLEME YÖNTEMİ

Vücuttaki kanın kıymetlerine nazaran yapılan hamilelik testini hastanede çarçabuk uygulatabilirsiniz. Gebe kalmayı öğrenmek isteyen bayanların bu testte arayacağı sonuç HCG hormonunun olmasıdır. Kanda bu hormon varsa gebesiniz, yoksa değilsiniz demektir. Hamilelik için yapılan kan testi konutta yapılan teste nazaran daha net bir sonuç gösterir. Nedeni ise hamilelik hormonunun birinci evvel kanda ortaya çıkması daha sonra bedene yayılmasından kaynaklanmaktadır. (Testler iğne ile yapılmaktadır.)

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir