İpek kirpik nasıl yapılır? İpek kirpik ziyanlı mıdır? İpek kirpik kalıcı mıdır?

Genel Eki 28, 2022 Yorum Yok

Son vakitlerin en tanınan uygulamalarından biri olan ipek kirpik, bayanlar tarafından adeta ilgi görüyor. Kirpiklerin gür, uzun ve her daim akımlı görünmesini sağlayan ipek kirpik uygulaması hakkında merak edilen tüm soruları yanıtladık. İpek kirpik nasıl yapılır? İpek kirpik ziyanlı mıdır? İpek kirpik kalıcı mıdır? İpek kirpik fiyatları nelerdir? Konutta ipek kirpik yapılır mı? Merak edenler için yazımızı okuyabilirsiniz.

Kadınlar her vakit kirpiklerinin dolgun ve uzun olmasını ister. Bunun için rimelden yardım alabilirsiniz. Ancak rimel benim için tahlil değil, her gün de takma kirpikle uğraşmak istemiyorum diyorsanız, ipek kirpik uygulaması tam da size nazaran.Saf ipekten imal edilen ipek kirpikler, sentetik eserlere göre daha estetik ve esnek bir yapıya sahiptir. Daha cazip bakışlara sahip olmak için kirpiklerini rimelle çoğaltmak yahut dökülen kirpiklerinin yerine takma kirpik kullanmak istemeyenler için yenilikçi bir tahlil olan ipek kirpik kirpik uygulaması, şad edici sonuçlar taşır. Kirpikleri seyrek, düz, açık renk ve ince yapıda olan şahısların, daha bariz ve dolgun kirpiklere sahip olmak hedefli yaptırdıkları prosedürdür. İpek kirpik son vakitlerin en yaygın uygulaması ortasında gösteriliyor. Sebebi ise en az 90 gün rimel sürmeden kirpikleriniz dolgun ve uzun olmasıdır. İpek kirpik uygulaması her ne kadar zararsız bir uygulama olsa da göz etrafı yüzün en hassas bölgesi olduğu için en küçük bir kusur size ziyan verebilir.

NOT: İpek kirpik uygulaması yaptırmaya giderken göz makyajınızı yapmadan gitmeniz uygulama esnasında kolaylık sağlar. Uygulama sırasında gözleriniz daima kapalı olacağı için lens kullanırsanız çıkarmanız gerekir.

PEKİ İPEK KİRPİK NASIL YAPILIR?

İpek kirpikler, tüm kirpiklere tek tek yapıştırılarak uygulanmaktadır. Kolay ve kolay bir süreçtir. İpek kirpik uzmanlar tarafından yapılıyor. Uygulama ekseriyetle 1 – 2 saat ortasında sürmektedir. Muhakkak bir vakit sonra uygulanan ipek kirpik kişinin kirpiğinden ayrılarak dökülmektedir. 

Bu süreci yaptıran bireyler uzun vakitli olması için daima bakım yaptırmalıdır. Uygulama esnasında yapıştırma süreci organik ve hipo alerjik yapıştırıcılarla yapılıyor. 3 hafta ile 6 ay ortasında kullanım sağlanmaktadır. Bu yapıştırıcılar gözlerde hassasiyet olmaması için gereklidir.

İpek kirpik uygulamaları katiyetle uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Kişinin göz hassasiyeti ve alerjisi varsa, deneme hedefli her iki gözüne de 2 adet kirpik takılarak 24 saat uygulamayı denemesi gerekmektedir. İpek kirpik uygulamaları yaz ve kış mevsiminde yapılmaktadır. Uygulama yaptırdığınız kirpiklerinize gece makyajı yapabilirsiniz.

Fakat makyaj temizleme eserini yağsız tercih etmelisiniz. İpek kirpiklerinizi banyo, sauna, hamam deniz ve havuz üzere alanlarda kullanabilirsiniz. Ama ph derecesi yüksek olan havuzlarda sorun yaşanabilir. Dikkat edilmelidir. Gözle alakalı bir süreç yaptıracağınız için ilerde sorun yaşamamak ismine dikkatli olmanızda yarar var.

 

İPEK KİRPİK NASIL ÇIKARILIR?

İpek kirpikler ile uzun bir mühlet geçirildikten sonra çıkartılmaları gerekiyorsa bu sürecin konutta yapılmamasında yarar var. Meskende yapılan süreçler doğal kirpiklerin dökülmesi üzere istenmeyen sonuçlara yer hazırlayabilir. İpek kirpiklerin çıkarılması için yapıştırılırken kullanılan materyale özel bir solüsyon kullanılması gerekir. Şayet meskende bu türlü bir materyal yok ise tahriş oluşma ihtimali doğar. Bu yüzden kirpiklerin çıkartılması için de yeniden bir uzmandan yardım alınması önerilir .

İPEK KİRPİK BAKIMI NASIL YAPILIR?

İpek kirpik bakımında birinci kaide hijyen kurallarına uyulmasıdır. Yağlı eserler yahut maskaralar kirpiklerin dökülmesine neden olabilir. Düşen kirpiklerin yerine yenisini eklemek gerektiğinde yeniden bir uzman yardımına muhtaçlık duyulur. Gece uyurken kirpiklerin üzerine yatmak ya da sık sık gözleri ovuşturmak üzere kirpiklerin yapısını bozacak davranışlardan da kaçınılması gerekir.

İPEK KİRPİĞİN FİYATI NEDİR?

İpek kirpik fiyatları her yere nazaran, kişinin fizikî yapısına ve seans aralığına nazaran değişkenlik göstermektedir. Yeni 2019 ipek kirpik fiyatları 250 TL‘den başlıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir