Hamilelikte Seyahat

Hamilelik Ağu 14, 2022 Yorum Yok

Hamileler Seyahat Edebilir Mi ?

Hamilelik bir kadının yaşayabileceği en değerli ve hassas duygulardan birisidir. Bu özel zamanlarda bir çok anne adayı evden çıkamayacağını, seyahat edemeyeceğini düşünür. Ancak bu tamamen yanlıştır.

Hamileler Ne Zaman Seyahat Edebilir ?

Eğer doğru şekilde seyahat edilirse bunun hiçbir şekilde bir zararı yoktur ne anneye, ne de çocuğa. Hamilelik döneminizde sizin için en uygun dönem, hamileliğinizin en rahat dönemidir. Bulantılarınızın az olduğu ilk 3 aylık dönem yani 4,5 ve 6.ayda seyahat etmeniz oldukça uygundur.

Kalp, böbrek, şeker gibi rahatsızlıkları olan bir anne adayıysanız seyahatinizden önce mutlaka bir doktora giderek bilgi almalısınız.

Hamileler Seyahat İçin Hangi Ulaşım Yolunu Tercih Etmelidir ?

  • Hava yolculukları yani uçaklar hamileliği yüzde 80 oranında tehlikeye sokmamaktadır. Kısa sürdüğü için tercih edebilirsiniz. Ancak eğer uçakla gitmeye karar verdiyseniz önce doktorunuza görünmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Çünkü hava yolculukları kanında pıhtılaşma sorunu olan kadınlarda, orak hücre anemisi olan insanlarda doğum sırasında komplikasyona neden olabilmektedir.
  • Deniz seyahati kadınlar için oldukça güvenlidir. Ancak gemi yolculuğunda bulantı ve kusma gibi rahatsızlıklar yaşanabilmektedir. Bu sebeple eğer bulantıdan şikayetiniz varsa önce bir doktora gitmeli, ardından bulantı bantlarını satın olabilirsiniz.
  • Araba yolculukları hamilelerin yolculuk sırasında darbe alabileceği için oldukça tehlikelidir. Araba yolculuğuna çıkacaksanız, bolca sıvı tüketip sık aralıklarla mola vermelisiniz

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir