Gilaburunun yararları nelerdir? Böbrek taşını düşüren doğal yöntem!

Anne Sağlığı, Anne ve Bebek, Bebek, Çocuk Gelişimi, Çocuk Sağlığı, Doğum, Hamilelik, Sağlık Eki 27, 2022 Yorum Yok

Acı bir tadı olduğundan suyu çıkarılarak ya da arpa ile mayalanıp tüketilen gilaburunun ne olduğunu biliyor musunuz? Pekala gilaburunun yararları nelerdir? Alternatif tıp uzmanları gilaburu meyvesinin böbrek taşını rahatlıkla düşürmede yardımcı olduğunu vurguluyor. Sizler için geleboru ya da frank üzümü olarak isimlendirilen gilaburunu hakkında merak edilenleri araştırdık. Haberin ayrıntısında gilaburununa dair her şeyi bulabilirsiniz.

Yetiştirilme sırasında bol suya muhtaçlığı olan gilaburunu son yıllarda tanınan meyveler ortasında yer alıyor. Kırmızı renkte ve nohut büyüklüğünde olan gilaburunu Kayseri’de sık tüketilir. Acı bir tadı olan gilaburunu arpa ile mayalanıp su ile şişelere kaldırılır. Daha sonra süzülerek ve sıkılarak çıkan su tüketilir. Yapılan testlerde bu suyun böbrek hastalıkları bilhassa böbrek taşını düşürmede muazzam tesiri vardır. Halk ortasında Frenk üzümü ve geleboru olarak da bilinir. Uzmanların programlarda doğal ilaç olarak bahsetmesi ile popülerliği artan gilaburunu Amerika’ya bol ölçüde ihraç ediliyor. Yüksek ölçüde C vitamini içeren Gilaburunu bedeni büsbütün yeniler. Gün içerisinde bir bardak tüketilmesi gereken gilaburunu üst üste tüketildiğinde bedenin asit istikrarı ile oynar. Bu da önemli sıhhat sıkıntılarına yer hazırlar. 

GİLABURUNUN YARARLARI NELERDİR?

İçeriğinde yüksek ölçüde C vitamini olan gilaburunu bedeni toksinlerden arındırır.

– Bayan hastalıklarından en sık yaşanan olan adet düzensizliği ve adet sancılarına uygun gelir.

Kemiklerin güçlenmesine ve beden hareketlerinin daha sağlıklı olmasını sağlar. 

Hudut hücrelerini yenileyerek kişinin çabuk yorulmasını maniler.

Gün içinde yaşamsal faktörlerin sıklıkla neden olduğu gerilimin azalmasında yardımcı olur.

Böbreklerin içerindeki besin atıkları ve kristalleri idrar yolu ile atarak taş oluşumunu önler.

Oluşmuş böbrek taşlarının ufalanmasını ve dökülmesini sağlar. 

Karaciğer ve akciğerin besin atıklar, sigara üzere durumlardan etkilenmesini azaltır. Bilhassa karaciğer yağlanmasının önüne geçer.

Antioksidan özelliği olan gilaburunu ciltteki toksinleri de temizleyerek akne ve siyah nokta oluşumunu maniler. Gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar. Kırışıklık üzere yaşlanma belirtilerini azaltır.

Makus kolesterol düzeyini düşürür. Kalp ve damar hastalıklarının maniler.

Bedenin sıvı oranını artırır. Bağışıklık sisteminin olumsuz tesirlerini azaltarak bedenin ısı oranını da dengelemede tesirlidir.

GİLABURUNU NASIL KULLANILIR?

Eczane ve aktarcılarda bulunur. Lakin konutta kendi imkanlarınızla da yapabilirsiniz. Alınan gilaburunu meyvelerini düzgünce yıkayınız. Arpa ile bir arada şişelere koyup üzerine su ekleyin. Bir kaç hafta bekledikten sonra Bu suyu süzüp içindeki gilaburunularıda güzelce sıkınız. Bu sudan günde bir bardak tüketebilirsiniz. Gilaburunu yüksek asidik bir meyve olduğundan kronik hastalığı olanların ve sistemli ilaç kullananların bir uzmana istişareden tüketmemesinde yarar var. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir