Fito krem nedir? Fito krem nasıl kullanılır? Fito krem işe yarıyor mu?

Genel Eki 27, 2022 Yorum Yok

Cildinizdeki lekeleri gidermek tıpkı amanda sivilce üzere meselelerin ortadan kaldırılması için krem arayanların sık sık karşısına çıkan Fito krem, son vakitlerin en çok tercih edilen eseri oldu. Sadece eczanelerde sarılan ve görünümüyle dikkat çeken Fito krem ne işe fayda? Fito kremi kimler kullanmalı? Fito krem ne kadar? Fito krem nasıl kullanılıyor? Merak ettiğiniz tüm soruların karşılığı açık bir formda yazımızda bulabilirsiniz.

Fito krem, 40 gramlık tüplerde reçete ile satılan beyaz renkte yumuşak bir kremdir.Etken unsuru Buğday ekstresi (triticum vulgare) ve etilenglikol monifenil eter olan ve  genel olarak lavanta esansı içeren  ve cilt hücrelerinin kendilerini yenilemesine yarımcı olan suda çözünebilme özelliği olan bir ilaçtır. Her vakit hekimler tarafından birinci tercih edilen ve ciltte oluşacak rastgele bir hasarın güzelleştirilmesi için kullanılan kremlerden olan Fito Krem, kesinlikle uzman bir hekim tarafından önerilerek kullanılması gerekir. Cilt üzerinde kısa müddette gösterdiği tesir sayesinde yüzeysel sorunları gideren Fito krem, birebir vakitte kısa müddette cilt dokusunun yenilenmesini sağlıyor. 

Günlük yaşantıda yahut başınıza gelebilecek rastgele bir olumsuz durum akabinde sıklıkla ismini duyabileceğimiz bu krem, hayli etkili ve süratli tesir edecek özelliklere sahip olmasıyla da bilinmektedir. Sırf reçete ile alabileceğiniz özellikte olması, yüksek oranda etkiye sahip olmasıyla alakalıdır. Bedenin rastgele bir bölgesinde, cilt üzerinde oluşacak her türlü hasarın ve yaranın giderilmesi için tercih edilen birinci krem olması da, bu sayede gerçekleşmektedir.

FİTO KREM NE İŞE FAYDA?

Fito kremin yararları ve kullanım alanları çok fazladır. Fito krem genelde güç uygunlaşan ve hasar görmüş cilt yüzeyinin uygunlaşması için tabipler tarafından yazılsa da bunun haricinde kullanılan pek çok kullanım alanı vardır.

Bunlar;

 Fito krem sivilce izlerine yok eder; Sistemli olarak fito kremi yüzünüze sürerseniz sivilcelerin kısa müddette yok oluğunu göreceksiniz. Sivilcelerden kurtulmak için fito kremi günde 1 kez pak cilde uygulamanız kafidir.

Su çiçeği rahatsızlığı sonrası oluşan kızarıklıkların giderilmesini sağlayan Fito krem, nizamlı kullanıldığında cildin renk eşitsizliğini de giderir. 

Yara tedavisinde derin kesiklerde, ameliyat yaralarında, deri hasarlarında, kaza sonucu oluşan cilt hasarlarında tabiplerin önerdiği bu krem, cildin kısa müddette kendini yenilemesi sağlar.

 Fito krem yanık üzerinde düzgünleştirici ve acıyı azaltıcı tesir sebebi ile rahatlıkla kullanılabilir. Yanık olan yüzeye günde 1 kere ince katman sürülerek uygulanır.

– Fito krem dudak kurumasında, dudak çatlaklarını güzelleştirmede çok tesirli bir kremdir az ölçüde dudağa sürerek dudak çatlamasının ve dudak kurumasını rahatlıkla yok edebilirsiniz. Dudaklara çok az sürülmei ve asla yutulmamalıdır.

 Fito krem cilt lekeleri ve sivilcelerin bıraktığı lekeleri yok etmede çok tesirlidir. Cildi yenileyen bu kremi sistemli olarak lekeli olan bölgeye ince katman halinde masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Oluşan iltihabı kurutmak için kullanabileceğiniz bu kremi özellikler iltihaplı sivilceleri yok etmek için tercih edebilirsiniz. Kısa müddette iltihaplı sivilcelerin sönmesini sağlayacaktır.

Eczanelerde satılan Fito kremin “pişik için kullanılır mı?” sorusu sıkça gelenler ortasında. Fito krem bebeklerde kullanımı genelde pişik vefatını yok etmek için kullanılsa da bebeklerin hassas olan cilt yapısına uygundur.

 Epilasyon ve lazer sonrası oluşan tahribatı en aza indirmek için fito krem kullanabilirsiniz.

PEKİ FİTO KREM NASIL KULLANILIR?

ito krem cildin her yerinde olduğu üzere yüze de rahatlıkla sürülebilir. Yalnızca fito krem göz etrafına sürerken dikkatli olmak ve az ölçüde sürmek kafidir.

Fito krem problemli olan bölgeye günde en az 2 kere sürülür. Cilt yüzeyinde sorunun büyüklüğüne nazaran bir ölçü fito krem sürülür ve baskı yapmadan ovalanır. Ameliyat yarası derin kesik, çizik var ise bir gazlı bezle kapatmak gerekmektedir. Daha sonra tekrar krem sürülmeden evvel kesinlikle su ile temizlenmeli ve krem sürülmelidir. Fito krem suda çözündüğü için temizlenmesi kolaydır.

FİTO KREMİN YAN TESİRLERİ VAR MIDIR?

Aşağıda yer alan yan tesirler bu kremi kullan şahıslar çok az bir biçimde görülmüştür. Lakin siz uzmana istişareden muhakkak cildinize uygulamayınız.

– Vücudun her hangi bir yerinde şişlik
– Ağız ve boğazda şişlik ve yutkunmada zorluk
– Nefes alıp vermede zorluk
– Karın ağrısı

FİTO KREM NE KADAR?

Fito krem tesiri büyük lakin fiyatı küçük yara ve yanık kremlerinden biridir. Fito krem mutlakaa meskeninizde bulunması gereken her işe yarayan bir kremdir. Fito krem hekimler tarafından reçete edilmektedir. Fito krem fiyatı ise; 14,02TL’dir.

Fito krem devlet tarafından ödenmektedir ve reçete ile yazıldığında fito krem sgk tarafından karşılanmaktadır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir