Annecocuklar.com | Annelik Rehberi

  1. Anasayfa
  2. Kan

Kan

Anne Sağlığı

Evlilik öncesi tarama testi nedir? Akdeniz anemisiyle mücadeleyi kolaylaştırıyor

admin
0 19

Evlenecek çiftlerin sıhhat durumları ve kalıtsal hastalıkları konusunda bilgi sahibi olmaları ve bu doğrultuda Tedbir almaları için 4271 sayılı Türk uygar Kanunu’nun 136. hususu yeterince evlilik öncesi tarama testleri Mecbur hale getirilmiştir. Doç. Dr. Ali Fettah, evlilik öncesi tarama programının anemiyle çaba konusunda Kıymetli olduğunu vurguladı. Evlilik öncesi tarama testi nedir? İşte bütün detaylar…

Sağlık

Bağışlara rağmen Türk Kızılayı’nın kan stokları hala alarm veriyor!

admin
0 21

Türk Kızılayı’nın kan stoklarında alarm verilmesinden sonra bağışlar bir bir gelmeye başladı. Yapılan bağıştan sonra Kızılayın stoklarda bir ölçü artış yaşandı Lakin kurumdaki 23 bin 824 ünite kan 4 günlük stoku karşılıyor.

Anne Sağlığı

Primer immün yetmezliği nedir, belirtileri nelerdir? Adım Farah’taki Kerimşah’ın hastalığı

admin
0 54

Bağışıklık sistemini oluşturan elemanların rastgele birinin eksikliği ya da işlevsel açıdan bozukluğu primer immün yetmezliği sebebidir. Adım Farah dizisinde Farah’ın oğlu Kerimşah’ın primer immün yetmezliğiyle uğraş etmesiyle gündeme gelen hastalık pek Fazla şahıs tarafından araştırılmaya başlandı. Pekala primer immün yetmezliği nedir, belirtileri nelerdir?

Anne Sağlığı

Lipaz yüksekliği neden olur, tedavisi nasıldır? Kandaki lipaz(LPS) yüksekliği nasıl geçer?

admin
0 39

Lipaz pankreas tarafından üretilen ince bağırsağa boşaltılan enzimdir. Kanda lipaz nedir konusunun değeri; Lipaz’ın, bedende en Kıymetli üç enzimden bir tanesi olmasıyla ilgilidir. Pekala, lipaz nedir? Lipaz kaç olmalı? Yüksekliği ve düşüklüğü nedenleri nelerdir?

Anne Sağlığı

Beyin anevrizma nedir ve belirtileri nelerdir? Beyin anevrizmanın tedavisi var mıdır?

admin
0 44

Aktör Tom Sizmore meskeninde geçirdiği beyin anevrizmasından sonra apar topar hastaneye kaldırıldı. Oyuncudan görülen beyin anevrizması araştırılmaya başlandı. Aort damarların hasar almasıyla ortaya çıkan ve sonucu vefata kadar giden bu hastalık hakkında merak edilenler haberin ayrıntısında yer alıyor. Pekala beyin anevrizması nedir ve belirtileri nelerdir? Beyin anevrizmanın tedavisi Mevcut mıdır?

Sağlık

15 Şubat’ta tüm ekranlar tek yürek oluyor: Asrın dayanışması…

admin
0 27

Türkiye’nin yüreğinde derin yaralar açan, nihayet yüzyılın en Aka zelzele felaketinin yaşandığı bu günlerde bütün TV kanalları yardım için 15 Şubat Çarşamba akşamı ortak yayında bir ortaya geliyor.