Annecocuklar.com | Annelik Rehberi

  1. Anasayfa
  2. çocuk

çocuk

Sağlık

İstanbul Oyuncak Müzesi nerede, nasıl gidilir? 2023 İstanbul Oyuncak Müzesi giriş ücreti

admin
0 6

Geçmişin tarihi izlerini taşıyan birbirinden hoş oyuncaklara konut sahipliği yapan İstanbul Oyuncak Müzesi, nihayet devirlerde birçok kişinin dikkatini çekiyor. Bilhassa çocuklu ailelerin eğlenceli dakikalar geçirmek için ziyaret edebileceği İstanbul Oyuncak Müzesinde geçmişten günümüze pek Fazla oyuncağı görme bahtına sahip olabilirsiniz. Pekala İstanbul Oyuncak Müzesi nerede, nasıl gidilir? İşte cevaplar…

Anne Sağlığı

Ateş düşürücü ilaçları sürekli kullanmak doğru mu? Üç ebeveynden biri bu hatayı yapıyor!

admin
0 8

Uzmanlarda ateş düşürücü kullanımı hakkında kritik İzah geldi. Husus üzerine yapılan araştırmalar, her üç ebeveynden birinin çocuğuna Gereksiz yere ateş düşürücü verdiğini belirledi. Pekala Ateş düşürücü ilacı Daimi kullanmak hakikat mu? İşte uzman açıklamaları…

Sağlık

İlber Ortaylı’nın yetiştirme yurtlarıyla ilgili söylediklerine YADER’den basın açıklaması!

admin
0 8

Geçtiğimiz günlerde Ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, Baş TV’nin Youtube kanalındaki ‘Cahille Sohbeti Kestim’ programında sarsıntıda sağ olarak kurtarılan çocuklar hakkında konuştu. Ortaylı’nın “Çok kısa vakitte esirgeyici ailelerin yahut direkt doğruya evlat edinenlerin tespit edilmesi gerekiyor.” kelamları üzerine zelzele bölgelerindeki çocuklara ait Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığın bilgileri gündeme geldi.

Sağlık

Ünlü isimlerden depremzede çocuklar için moral desteği!Uraz Kaygılaroğlun’dan Nilperi Şahin’e..

admin
0 8

Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Uğraş Derneği, Ünlü isimlerle depremzede çocuklar için bir ortaya geldi. Uraz Kaygılaroğlu’ndan Nilperi Şahinkaya’ya kadar birçok Ünlü İsim Gaziantep ve Kahramanmaraş’a ziyaret düzenlediler.

Anne Sağlığı

Depremden etkilenen çocuklar için ne yapılabilir? İşte uzmanından 5 öneri…

admin
0 49

Zelzele sonrası çocukların yaşayabileceği ruhsal travmalara dikkat çeken Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Günay Budagova, beş unsurluk Teklif paylaştı. Zelzelenin yıkıcı tesirlerine maruz kalan çocuklar için birinci yapılması gerekenin psikososyal müdahale olduğunu söyleyen Budagova, “Bu müdahalelerin maksadı travma sonrası gerilim bozukluğu tesirini minimuma indirmektedir” dedi.

Anne Sağlığı

Krup hastalığı (Yalancı Kuşpalazı) nedir? Yalancı Kuşpalazı belirtileri nelerdir?

admin
0 12

Bebek ve çocuklarda görülen geçmeyen öksürük ya da soluk alırken çıkan hırıltılı sesin nedeni krup hastalığı olabilir. En sık görülen rahatsızlıklardan biri olan krup hastalığına Kamu lisanında yalancı kuşpalazı denir. Pekala Krup hastalığı (Yalancı Kuşpalazı) nedir? Yalancı Kuşpalazı belirtileri nelerdir?