En Güçlü Sevgi Bağı: Anne Ve Bebeği

Anne ve Bebek Ağu 13, 2022 Yorum Yok

Anne sevgisinin önemi

Anne sevgisi belki de bu hayattaki en çok ihtiyaç duyulan sevgidir. Anne ve çocukları arasında ki bağ, embriyonun anne karnına ilk düştüğü andan itibaren başlar ve ölünceye kadar devam eder. Anne sevgisinden yoksun büyüyen bireyler uzun süreli ve ciddi ilişki yaşamakta sıkıntı çekmelerine rağmen kendi çocuklarına gerekli anne sevgisini verebiliyorlar.

En Güçlü Sevgi Bağı Anne ve Bebek

Bir bireyin yetişmesi , ayakları üstünde durabilmesi daha sağlam birey olarak yoluna devam edebilmesi anne sevgisinden geçmekte. Her birey annesini kendisine kalkan olarak görür ve ne yaparsanız yapın anneler çocuklarının hep arkasında dururlar. Dünya üzerindeki soyut ve ya somut hiçbir duygu anne sevgisi kadar geniş, saf, karşılıksız ve etkili değildir. Bu sevgi ve enerji içinde olan bir anne çocuğu için her şeyi vermeye razıdır.

Sevgi söz konusu olduğunda anneler çocuklarına sınırsız sevgi ve hizmetlerde bulunurlar. Hiç düşünmeden gece gündüz uykusuz kalıp, ve binlerce kez altlarını değiştirebilirler. Hiç düşünmeden çocukları için kendilerini feda edebilirler. Ve bir anne adayının bebeği ile bağı hamilelik döneminde güçlenir ve sonsuza kadar ilerler. Anne sevgisini benzersiz kılan bir diğer özellik ise hisleridir. Çocuklarının yaptıklarını ve başlarından geçenleri hissedebilme özellikleri vardır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir