Elocon krem nedir ve ne işe yarar? Elocon kremin cilde faydaları! Elocon krem fiyatı 2023

Genel May 08, 2023 Yorum Yok

Atopik egzama, sedef hastalığı ve alerjik dermatit üzere Çeşitli Cilt hastalıklarının tedavi edilmesinde hayli tesirli olan Elocon krem kısa müddette tesir ederek meselelerinizi giderebilir. Şayet siz de egzama, sedef hastalığı üzere Cilt sorunu yaşıyorsunuz bu kremi kullanabilirsiniz.

30 gramlık tüpler halinde satışa sunulan Elocon krem, beyaz renkli, pürüzsüz ve homojen bir ilaçtır. Etken Hususu Mometazon furoat olan Elocon Krem, bedende kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların tesirlerini azaltan ve Cilt üzerine uygulanan bir kremdir. Atopik dermatit (egzama), alerjik dermatit  ( deterjan kullanımı gibi)  ve psoriasis-sedef hastalığı ( dizlerde, dirseklerde, saçlı Baş derisinde ve öbür bölgelerde kuru ve kaşıntılı kızarıklıklarla Birlikte kalın, sedef rengi, Kocaman pullanmalar -kepeklenmeler)  üzere iltihaplı deri hastalıklarının tedavisinde tesirlidir. Ciltteki kaşıntı, şişlik ve kızarıklıklar için kullanılan Elocon krem, kortizonlu bir hormon ilacıdır. kuvvetli bir kortikosteroiddir. 

Uzman hekimlerin reçete etmesiyle alınan bu kremin etken unsuruna karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez. Yüzünüze 5 günden Çok sürmeyiniz. Şayet şeker hastalığınız Mevcut ise doktorunuza  istişareden; kullanmayınız. 

Çok hasar görmüş geniş Cilt yüzeylerinde ve birbiriyle temas eden Cilt yüzeylerinde yapılan uzun sureli tedavilerde ya da kapalı pansuman durumlarında bu bölgelerde toksik tesirlere rastlanılabilir. 

ELOCON KREM NASIL KULLANILIR?

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o biçimde kullanmanız gerekmektedir.

İlacı uygulayacağız bölgeyi temizleyiniz. Parmağınızla  küçük ölçüde aldığınız ilacı ince bir katman halinde ilgili bölgeye yayıp hafif hareketlerle cilde yediriniz.

ELOCON KREM FİYATI 2023

Özellikle de günümüzde ciltte meydana gelen sıhhat sıkıntıları ile Bir arada egzama hastalığının tedavisi hedefiyle kullanılan Elocon kremin 2021 fiyatı 35,04 TL‘dir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir