Deride su toplaması nasıl geçer? Su toplamasına ne iyi gelir?

Genel Şub 28, 2023 Yorum Yok

Su toplaması en özet haliyle dokunun tahriş olmasıdır. Bedenin rastgele bir noktasına meydana gelebilir. Ufak kabarcıklar formunda olan su toplaması ekseriyetle ayakkabıların ayağın arka kısmına vurmasından sonra görülür. Pekala deride su toplaması nasıl geçer? Su toplamasına ne âlâ gelir?

Su toplaması ellerde ve ayaklarda olabilen bir meseledir. Kimi durumlarda kaşıntı kimi de yanma yapabilen su toplaması genel olarak rahatsız edici bir durumdur. Şayet bedeninizde su toplaması varsa Çabucak geçmesi için uzman bir hekimden dayanak alabilirsiniz. Her yaştan şahısta oluşabilen su toplamasının pek Fazla nedeni vardır. Genel olarak derinin tahrişi su toplaması manasına gelmektedir. Ellerde ve ayaklarda oluşabilen su toplaması bölgede sürtünme ve tahriş olduğunda ortaya çıkmaktadır. Ayağın bir yere sürtmesi sonucunda oluşan derideki deformeler su toplamasının oluşmasına yol açabilir.

PEKİ DERİDEKİ SU TOPLAMASI NASIL GEÇER?

  • Gazlı Bezle Temizleyin
  • Vazelinle Yumuşatın
  • Cildinizi Sık Sık Havalandırın
  • Kantaron Yağı Kullanın

Su toplaması nasıl geçer ayak ve ellere müdahale yapılmalı mıdır diyenlere gazlı bezle paklık öneriliyor. Şayet gün içinde dışarı çıkmak zorundaysanız ve ayakkabı giymek zorundaysanız su toplayan yeri pak gazlı bezle kapatarak ayakkabı giyebilirsiniz.

Ayaklarda oluşan su toplaması için de vazelin kullanmanız önerilir. Vazelin sürdüğünüz doku yumuşar ve yüzeylere temas ederken Sıkıntı hissi oluşmaz.

Cildin kolay toparlanması için Cilt sorunlarının birçoklarından kantaron yağı kullanılabilmektedir. Kantaron yağını yanık cilde pamuk yardımıyla ya da sprey şişesiyle uygulayabilirsiniz. Kantaron yağı yanığın düzgünleşme sürecini hızlandırıp iz kalma ihtimalini de azaltabilmektedir.

SU TOPLAMASI PATLATILIR MI?

Su toplaması Fazla rahatsız edici bir durum olduğundan su toplaması patlatılır mı? Diye merak edilmektedir. Fakat kendi kendinize su toplayan yeri patlatmak birtakım durumlarda tehlikeli olabilir. Şayet patlatırken kullanacağınız iğne steril ise bir Sorun olmayabilir. Ama steril olmayan iğneyle yapılan süreç bölgenin enfeksiyon kapmasına yol açabilir. Ciltte neden su topladığı da kesinlikle bilinmelidir. mesela güneş yanığı yüzünden su topladıysa mutlaka meskende müdahale edilmemelidir. Ya da virütik bir su toplama olduğunda patlatılırsa virüs Öbür yerlere de dağılabilir. genel olarak su toplayan yeri uzman bir tabibin görmesi daha yararlı olacaktır. Risk almak hayati tehlikenin bile oluşmasına yol açabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir