Bentonit kili nerelerde kullanılır? Bentonit kilinin faydaları ve zararları nelerdir?

Anne Sağlığı, Anne ve Bebek, Bebek, Çocuk Gelişimi, Çocuk Sağlığı, Doğum, Hamilelik, Sağlık Kas 18, 2022 Yorum Yok

Volkanik kayaçların camsı yapısını kaybetmesiyle Birlikte oluşan bentonit; saç ve Cilt bakım unsurlarının olmamış unsurunu oluşturmaktadır. doğal bir kil olan bentonit’in birçok hastalığa güzel geldiği bilinmektedir. nihayet vakitlerde sıkça araştırılan bentonit nedir? Bentonitin ziyanları nelerdir? Bentonit kili hakkında merak edilen bütün bilgiler haberimizde…

Farklı maksatlarda kullanıma Müsait ve doğal bir kil olan bentonit, yumuşak, gözenekli yapısı münasebetiyle basitçe Form verilmektedir. Bilimsel olarak camsal magmatik kayaçların, ekseriyetle volkanik kül ve küflerin kimyasal ayrışmasına bağlı olarak kristalleşmesi yani devitrifikasyonu sonucu olmuştur. Türkiye’de Tokat Reşadiye, Gelibolu Yarımadası, Eskişehir, Ankara üzere bölgelerde bulunmaktadır. Bir kil çeşidi olan bentonit, bir Fazla alanda yaygın bir biçimde kullanılmaktadır. nihayet periyotta sıkça ismini duyum arattığımın bentonit kili hakkında merak edilen bütün haberleri yazımızda derledik. Pekala bentonit ziyanları nelerdir? Bentonit hastalığa güzel gelir mi?

bentonit kili nedir

BENTONİT neden KULLANILIR?

Bentonit kilinin içerisinde barındırdığı elektromanyetik negatif yükler bulunduran kil, bedenden toksinleri atmasında Yardımcı olmaktadır. Probiyotiklerin gelişmesinde ve hücrelerin rahatlamasında Değerli vazife üstlenmektedir. Ayrıcı bentonit kili pH düzeyinin dengelenmesine katkı sağlamaktadır. Ağız yoluyla alınan bentonit ise bedendeki ziyanlı unsurların bağırsaklardan kan dolanımına karışmasına Mani olmaktadır. Diş ve diş eti üzere ya da bağışıklık sisteminin güçlenmesinde de kalkan misyonu görmektedir.

bentonit cilde faydaları

BENTONİT KİLİNİN ZİYANLARI NELERDİR?

Kullandığımız eserler her beşerde farklı tepkiler göstermektedir. Bu nedenle kullanılan her Eser farklı tepki gösterdiği Vakit bir doktora başvurulması gerekir. Pekala bentonit kilinin ziyanları nelerdir?

  • Bentonit su çeken bir unsur olduğundan Dolayı kabızlık sorunu ile karşı karşıya bırakabilir
  • Kullanılan ilaçlarla Birlikte farklı tepkilere Sebep olabilir.
  • Tuvalete daha sık gitmeye Sebep olabilir.

bentonit nerelerde kullanılır

BENTONİT KİLİNİN YARARLARI NELERDİR?

  • Cildi antibakteriyel özelliği sayesinde kirlerden arındırır ve rahatlatır
  • Cildin yenilenmesinde katkı sağlar 
  • Bağışıklık siteminin güçleşmesinde öncü rol oynar
  • Vücudun güzelleşmesinde ve ph seviyesinin yanlışsız düzeyde kalmasına Yardımcı olur
  • Dişlerin ak gözükmesinde Yardımcı olur
  • Dolgun ve sağlıklı saçlar için Yardımcı olur

bentonitin ziyanları nelerdir

BENTONİT KİLİ NERELERDE KULLANILIR?

Bentonit kil haricinde, diş macunu, kil lapası, saç maskesi ve kil banyosu formunda birçok alanda kullanılmaktadır. Bölgesel olarak uygulandığında ise patojenlere tutunarak bölgesel paklığı sağlamaktadır. Kalsiyum ve magnezyum içerdiği için diş konusunda hayli fayda sağlamaktadır. Birçok alanda yaygın olarak kullanılan bentonit kili, döküm kumu, kedi kumu, ilaç endüstrisi, boya endüstrisi üzere alanlarda da kullanılmaktadır.

bentonit nedir

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir