Bebeklerdeki Kepek Sorunu Nasıl Geçer ?

Bebek Eyl 17, 2023 Yorum Yok

Bebeklerdeki Kepek Sorunu Nedir ?

Bebeğinizde kepek sorunu varsa yapmanız gereken şey önce sakin olmaktır. Bu çok ciddi bir sorun değildir. Bebeklerde kepek sorununun görülmesi gayet normaldir. Bebekleriniz için önceliklik olarak neler yapmanız gerektiğini düşünmeli ve bununla ilgili eczacınızdan yardım almalısınız.

Yeni doğan bebeklerin kafa derileri bazen kabuklanabilir. Kepek bilindiği üzere kafa derisinin kabuklu bir şekilde iltihaplanmasıdır. Her ne kadar hoş görünmese de ve siz bu durumdan her ne kadar hoşnut olmasınız da yetişkinlerde görüldüğü gibi bebeklerde de kepek sorunu görülebilmektedir. Bu nedenle bebekteki kepek sorunu aslında onun değil, sizin sorununuzdur. Çünkü siz en çok da bu konuyla ilgili endişe ediyorsunuz.

Bebeklerdeki Kepeklenme Nasıl Geçer ?

  • Bebeklerinizin kafasındaki kepek sorununu eczanelerden alacağınız şampuan ve bakım ürünleri ile geçirebilirsiniz. Ancak bunlar kimyasal diye uygulamak isterseniz de kepeği geçirecek bitkisel yöntemler mevcuttur. Eczanede satılan bebek ürünlerinde her ne kadar kimyasal madde bulunmasa da sizin içiniz rahat etmeyecek ve daha doğal yollar denemek isteyeceksiniz. O zaman yapacağınız şey hercai menekşe almaktır.

Doğal Yollarla Bebeklerde Oluşan Kepek Nasıl Geçer ?

  • Hercai menekşe bilinen en geleneksel ve etkili kepek giderici yöntemlerden biridir. Bebeğinizin kafaasına hercai menekşe çayı yapabilir ve bebeğinizin kafasını bu çay ile yıkayabilirsiniz. Hercai menekşenin yağı ve kremi de bulunmaktadır. Bunları da bebeğinize uygulayabilirsiniz.
  • Bunların haricinde de kadife çiçeği yağı bulunmaktadır. Ancak bu yağ biraz ağırdır. O nedenle bunu kullanmadan önce doktorunuza danışın.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir